Тошкентда «премиум» синфидаги халқаро Hyatt тармоғи меҳмонхонаси — Hyatt Regency Tashkent қурилиши якунланди. Кенг кўламли қурилиш ишлари қарийб уч йил давом этди.
Меҳмонхона биноси саккиз қаватдан иборат. Унда 300 та хона мавжуд бўлиб, 38 таси апартамент, 8 таси эксклюзив, 5 таси дипломатик ва 1 таси президент люкс ҳисобланади. Меҳмонхона ҳудудида бассейн, 855 кв. м майдонга эга маросимлар ўтказиш зали, спа-ҳудуд ва фитнес марказ мавжуд.
Меҳмонхонада бир қанча ресторан ва барлар: кеча-кундуз ишлайдиган «Хива» интернационал ошхонаси, томдаги Sette италиан пиццерияси, Chai Lounge ва очиқ айвондаги бар фаолият кўрсатади.
Айни пайтда меҳмонхона очилиш ва илк мижозларни кутиб олишга тайёргарлик кўрмоқда. Ўзбекистон пойтахтига Шанхай ҳамкорлик ташкилоти саммитида қатнашиш учун ташриф буюрадиган халқаро делегациялар аъзоларининг Hyatt Regency Tashkent`нинг илк мижозлари бўлиши кутилмоқда.

В Ташкенте завершено строительство гостиницы международной сети Hyatt класса «премиум» — Hyatt Regency Tashkent. Возведение масштабного объекта заняло около трех лет.
Здание отеля состоит из восьми этажей. Гостиница предлагает 300 номеров, из них — 38 апартаментов, 8 эксклюзивных, 5 дипломатических и 1 президентский люкс. На территории отеля расположены бассейн, зал для проведения мероприятий площадью 855 кв. м, спа-зона и фитнес-центр.
В гостинице будут функционировать несколько ресторанов и баров: круглосуточное кафе «Хива» с интернациональной кухней, итальянская пиццерия Sette на крыше, Chai Lounge и бар на открытой террасе.
Сейчас гостиницу готовят к открытию и заселению. Ожидается, что первыми постояльцами Hyatt Regency Tashkent станут члены международных делегаций, прибывающих в столицу Узбекистана на саммит Шанхайской организации сотрудничества.