«Тошшаҳартрансхизмат» компанияси Тошкентдаги автобуслар ҳаракатини кузатишга имкон берувчи TashBus (Android) мобиль иловаси тест режимида ишга туширилганини маълум қилди.
Илова ёрдамида фойдаланувчи белгиланган йўналишдаги автобум ҳаракатини кузатиши, унинг керакли бекатга келиш вақтини билиши, давлат рақами, ҳаракат тезлиги ва автобекатгача бўлган масофани аниқлаши мумкин.
Бекатлар каталоги қайси йўналишлар белгиланган бекат орқали ўтишни аниқлашга имкон беради. Қидирув функцияси орқали автобусларни рақами, бекатларни эса номи бўйича топишга шароит туғдиради. Йўналишни тезкор топиш учун уни танланганлар рўйхатига киритиб қўйиш кифоя қилади.
«Тошшаҳартрансхизмат"нинг Grand Technology System компанияси билан ҳамкорликда ишлаб чиққан иловаси пойтахт автобус йўналишларининг барчасини қамраб олган. Яқин вақтлар ичида илованинг iOS талқини ҳам ишга туширилади. Бундан ташқари, дастурчилар режасида www.tashbus.uz сайтида унинг веб-кўринишини ишлаб чиқиш ҳам жой олган.

Компания «Тошшахартрансхизмат» сообщила о запуске в тестовом режиме мобильного приложения TashBus (Android), позволяющего отслеживать движение автобусов в Ташкенте.
С помощью приложения пользователи могут отслеживать движение автобусов на выбранном маршруте, узнавая время их прибытия на нужную остановку и такие параметры, как государственный номер, скорость движения и расстояние от остановки до автобуса.
Каталог остановок позволяет уточнить, какие маршруты проезжают через выбранную остановку. Через функцию поиска можно искать как автобус по номеру, так и остановку по названию. Кнопка «Местоположение» дает возможность увидеть ближайшие остановки. Для быстрого доступа маршруты можно добавлять в список избранных.
Приложение, разработанное «Тошшахартрансхизмат» совместно с компанией Grand Technology System, охватывает все столичные автобусные маршруты. Сообщается, что iOS-версия будет доступна в ближайшее время. Кроме того, в планах разработчиков — открытие веб-версии сервиса на сайте www.tashbus.uz.
В «Тошшахартрансхизмат» приветствуют отзывы и пожелания пользователей по работе нового приложения. Направлять их можно на электронную почту tashbus@tshtx.uz.