22 октябрь куни Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати — Ўзбекистон Либерал-демократик партиясининг ваколатли вакили Марказий сайлов комиссиясига сиёсий партия томонидан кўрсатилган Ўзбекистон Президентлигига номзодни рўйхатга олиш учун зарур ҳужжатларни тақдим қилди. Бу ҳақда «Газета.uz"га сайловни ёритиш бўйича Республика матбуот маркази хабар қилди. Қолган уч сиёсий партия эса бир кун муқаддам зарур ҳужжатларни топширган эди.
Марказий сайлов комиссияси етти кун муддат ичида тақдим этилган ҳужжатларнинг сайлов қонунчилиги талабларига мувофиқлигини кўриб чиқиши ва ўз хулосасини бериши лозим.
МСКда имзо варақаларининг тўғри тўлдирилганини текшириш юзасидан ички ишлар, адлия органлари, аҳолини ҳисобга олиш билан шуғулланувчи муассасаларнинг мутахассислари, шунингдек жамоатчилик вакилларидан иборат экспертлар гуруҳлари ўз ишини давом эттирмоқда.

Уполномоченный представитель Движения предпринимателей и деловых людей — Либерально-демократической партии Узбекистана (УзЛиДеП) 22 октября представил в Центральную избирательную комиссию документы для регистрации кандидата в Президенты, выдвинутого политической партией. Об этом «Газете.uz» сообщили в Республиканском пресс-центре по освещению выборов. Днем ранее документы подали три остальные политические партии.
Центризбиркоме в семидневный срок должен проверить и дать заключение о соответствии представленных документов требованиям избирательного законодательства.
В ЦИК продолжают работу экспертные группы по проверке правильности составления подписных листов. В эти группы вошли специалисты органов внутренних дел, юстиции, учреждений, осуществляющих учет населения, а также представители общественности.