28 ноябрь кечаси ҳолатига кўра, Ўзбекистон Президенти сайловида муддатидан олдин овоз бериш ҳуқуқидан 41724 фуқаро фойдаланди, дея хабар қилди Марказий сайлов комиссияси матбуот хизмати «Газета.uz"га.
Муддатидан олдин овоз бериш 24 ноябрь куни бошланган бўлиб, 2 декабрга қадар давом этади. Унда сайлов бўлиб ўтадиган 4 декабрь куни ўз яшаш жойида бўла олмайдиган фуқаролар иштирок этиши мумкин.
Муддатидан олдин овоз берганларнинг энг катта қисми Бухоро вилоятидан бўлиб, 4858 киши ушбу ҳуқуқдан фойдаланган. Иккинчи ўринда — Андижон вилояти — 4141, учинчида — Тошкент шаҳри — 3859, тўртинчи ўринда — Тошкент вилояти — 3726, бешинчида — Қорақалпоғистон Республикаси — 3529 киши. Кейинги навбатлар қуйидагича кўриниш олган: Қашқадарё- 3459, Фарғона вилояти — 3339, Хоразм — 2746, Навоий — 2521, Наманган — 2393, Самарқанд — 2315, Сирдарё — 2089, Сурхондарё — 1995 ва Жиззах — 754 нафар фуқаро.

41,724 citizens of Uzbekistan cast early votes at the presidential elections as of 28 November, press service of the Central Election Commission told Gazeta.uz.
Early voting, which began on 24 November and will last until 2 December, is open to those who cannot be at their places of residence on the election day, 4 December.
According to the provided data, 4,858 people participated in early voting in Bukhara region, Andijan region is second with 4,141 voters, Tashkent city is third with 3,859, Tashkent region is fourth with 3,726, and the Republic of Karakalpakstan is fifth with 3,529 voters.
Kashkadarya region followed the list with 3,459 early voters, Ferghana region with 3,339, Khorezm region with 2,746, Navoi region with 2,521, Namangan region with 2,393, Samarkand region with 2,315, Syrdarya region with 2,089, Surkhandarya region with 1,995 and Jizzakh region with 754 voters.