6:00 да бутун Ўзбекистон бўйлаб Президент сайлови бўйича сайлов участкалари очилди. Уларнинг жами сони — 9383 та. Овоз бериш 20:00 га қадар давом этади. Хорижда 44 та участка фаолият кўрсатади.
Анъанага кўра, сайлов участкалари иши Ўзбекистон давлат мадҳияси ижроси билан бошланди. Овоз бериш бўлиб ўтадиган бинолар қаршисида куй-қўшиқлар ижро этилмоқда, одамларнинг кайфияти кўтаринки.
Тошкентдаги 483-сайлов участкаси.
Илк сайловчилар ҳали участкалар очилмасиданоқ ташриф буюрди. «Ҳамма биринчи бўлиб овоз беришни хоҳламоқда», — дейди Тошкентнинг Мирзо Улуғбек туманидаги 95-участка вакилларидан бири «Газета.uz"га.
6:02 да пойтахтнинг Катта Чилонзор туманидаги 483-сайлов участкасида биринчи сайловчи — Надежда Колесникова ташриф буюрди. Бу ерда овоз берган биринчи уч сайловчи нафақахўрлар бўлиб чиқди.
«Бугун бир қанча ишларни режалаштирганман. Шу сабабли овоз беришга эртароқ ташриф буюрдим», — деди сайловчи. У сайловларда ҳар доим ҳам қатнашавермаганини тан олди. «Ушбу сайлов барчамиз учун муҳим, шу сабабдан мен ҳам келмасам бўлмас эди», — қайд этди у.

В 6:00 часов по всему Узбекистану открылись избирательные участки по выборам Президента. Их общее количество — 9383. Голосование продлится до 20:00. За рубежом будут действовать 44 участка.
По традиции работа избирательных участков началась с исполнения государственного гимна Узбекистана. Перед зданиями, где проходит голосование, играет музыка, настроение у людей приподнятое.
Избирательный участок №483 Ташкента.
Первые избиратели пришли голосовать уже к моменту открытия участков. «Все хотят проголосовать первыми», — сообщили «Газете.uz» на участке №95 в Мирзо-Улугбекском районе Ташкента.
Ровно в 6:02 порог избирательного участка №483 в махалле Катта Чиланзар 1 столицы переступил первый избиратель — Надежда Колесникова. Примечательно, что из первых трех проголосовавших здесь все оказались пенсионерами.
«У меня сегодня запланировано несколько дел, потому я решила прийти проголосовать пораньше», — рассказала избиратель. Она призналась, что не всегда принимала участие в выборах. «Это голосование очень важно для всех нас, и я не могла не прийти», — отметила она.