Ўзбекистон Вазирлар Маҳкамасининг 13 декабрдаги қарори билан 2017−2019 йилларда Наманганнинг йўл-транспорт ва муҳандислик-коммуникация инфратузилмасини ривожлантириш бўйича чора-тадбирлар тасдиқланди.
Мазкур давр мобайнида шаҳарнинг бешта кўчасининг умумий узунлиги 18 километр бўлган участкалари капитал таъмирланади. Лойиҳа қиймати 35,2 млрд сўмни ташкил этиб, Республика йўл жамғармаси томонидан молиялаштирилади.
Наманган магистрал сув қувурининг 19,7 км қисми 16,2 млрд сўм ҳисобидан реконструкция қилинади. Шаҳарда 10 км дан зиёд канализацион тизим қурилади — лойиҳа 7,9 млрд сўмга баҳоланган. Мазкур ишлар шаҳар давлат бюджети томонидан амалга оширилади.
Наманган вилояти маъмурий марказидаги қатор ним станциялар трансформаторлари ва электр узатиш тармоқларини «Ўзбекэнерго"нинг 3,9 млрд сўмлик маблағи ҳисобидан, «Ўзтрансгаз» ажратадиган 5,6 млрд сўм эвазига эса 20,5 км лик газ қувурлари реконструкция қилинади.
«Ўзбектелеком» томонидан ажратилувчи 729 млн сўм эвазига мавжуд кабель тармоқлари реконструкция қилиниб, қўшимча равишда 18 км оптик ва мис кабеллари ётқизилади.

Кабинет Министров Узбекистана постановлением от 13 декабря утвердил меры по развитию дорожно-транспортной и инженерно-коммуникационной инфраструктуры города Намангана в 2017—2019 годах.
В этот период будут капитально отремонтированы участки пяти городских дорог общей протяженностью более 18 км. Расчетная стоимость проекта составляет 35,2 млрд сумов, выделяемых из средств Республиканского дорожного фонда.
Реконструкции подвергнутся 19,7 км магистрального водовода Намангана на сумму 16,2 млрд сумов. В городе также будет построено более 10 км новых канализационных систем — проект оценивается в 7,9 млрд сумов. Финансирование обеспечит госбюджет.
Ряд линий электропередач и трансформаторных подстанций административного центра Наманганской области планируется реконструировать на сумму 3,8 млрд сумов на средства АО «Узбекэнерго» и 20,5 км систем газоснабжения — на 5,6 млрд сумов, выделяемых АК «Узтрансгаз».
Силами «Узбектелекома» на сумму 729 млн сумов будут реконструированы существующие кабельные линии, дополнительно будут проложены более 18 км оптического и медного кабеля.