Ўзбекистон Миллий университети профессори Шуҳрат Жалилов Ўзбекистон фахрийларининг ижтимоий фаолиятини қўллаб-қувватлаш «Нуроний» жамғармаси республика бошқаруви раиси этиб сайланди. Бу ҳақда ЎзА хабар қилди.
Жамғарма раҳбарини сайлаш масаласи жамғарма марказий кенгашининг кенгайтирилган йиғилишида кўриб чиқилди. Тадбирда бош вазир Абдулла Арипов иштирок этди.
28 декабрь куни Президент Шавкат Мирзиёев имзолаган фармонга мувофиқ, Ўзбекистон фахрийларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш «Нуроний» жамғармаси номи Ўзбекистон фахрийларининг ижтимоий фаолиятини қўллаб-қувватлаш «Нуроний» жамғармасига ўзгартирилди.

Professor of National University of Uzbekistan Shuhrat Jalilov was elected chairman of the Republican board of the Foundation on support public activities of veterans of Uzbekistan Nuroniy, UzA reported.
The issue of election was considered at expanded session of the Central Council of the Foundation on support of public activities of veterans of Uzbekistan Nuroniy. Prime minister of Uzbekistan Abdulla Aripov participated in the session.
President Shavkat Mirziyoyev on 28 December signed a decree on renaming the Foundation on social support of veterans of Uzbekistan Nuroniy in Foundation on support of public activities of veterans of Uzbekistan Nuroniy.