27 январь куни Ўзбекистон бош вазири ўринбосари, соғлиқни сақлаш вазири Адҳам Икромов Россия Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Санкт-Петербургдаги В.Алмазов номли Шимоли-Ғарбий федерал тиббий тадқиқот марказига ташриф буюрди.
Марказ сайтининг хабар беришича, ташриф чоғида мазкур тиббиёт муассасаси ва Ўзбекистон Соғлиқни сақлаш вазирлиги Республика ихтисослаштирилган кардиология маркази ўртасида ҳамкорлик тўғрисида шартнома имзоланди.
Ҳужжатда клиник, профилактик ва экспериментал кардиология соҳасида ҳамкорликдаги лойиҳаларни ишлаб чиқиш ва амалга ошириш учун илмий-таълимий ва тадқиқот муҳитини яратиш кўзда тутилган.

27 января вице-премьер, министр здравоохранения Узбекистана Адхам Икрамов посетил Северо-Западный федеральный медицинский исследовательский центр имени В. Алмазова Министерства здравоохранения России в Санкт-Петербурге.
Как сообщается на сайте центра, в ходе визита было подписано соглашение о сотрудничестве между данным учреждением и Республиканским специализированным центром кардиологии Министерства здравоохранения Узбекистана.
Документ предусматривает создание научно-образовательной и исследовательской среды для разработки и реализации совместных проектов в области клинической, профилактической и экспериментальной кардиологии.