17−20 апрель кунлари Душанбеда (Тожикистон) Ўзбекистон саноат корхоналари маҳсулотлари Миллий кўргазмаси бўлиб ўтмоқда, деб хабар қилди «Ўзэкспомарказ» компанияси матбуот хизмати «Газета.uz"га.
Кўргазмада 160 дан зиёд компания 1500 дан ортиқ турдаги маҳсулотлари билан иштирок этмоқда. «Пойтахт-90» савдо марказининг 2000 кв. м майдонни эгаллаган ҳудудида электротехника, кабель-ўтказувчи, фармацевтика, сантехника маҳсулотлар, тўқимачилик, чарм саноати товарлари, ўқув-лаборатория жиҳозлари, қурилиш материаллари, озиқ-овқат саноати маҳсулотлари, чинни буюмлар, идиш-товоқлар, алкоголь ичимликлари ва парфюмерия маҳсулотлари намойиш этилмоқда.
1000 кв. м майдондаги очиқ ҳудудда эса қишлоқ хўжалиги техникалари ва осма қурилмалар, енгил ва юк автомобиллари ҳамда йўловчи автобуслари тақдим этилган.
Ўтказилиши режалаштирилган бизнес-форум ва семинарларда ўзбек ва тожик томонидан 500 нафардан зиёд тадбиркорлик доиралари вакиллари иштирок этади.

Национальная выставка продукции промышленных предприятий Узбекистана проходит в Душанбе (Таджикистан) 17−20 апреля, сообщили «Газете.uz»
в пресс-службе компании «Узэкспоцентр».
В выставке участвуют более 160 компаний, которые представляют 1500 видов продукции. На территории торгового центра «Пойтахт-90» на площади 2000 кв. м экспонируются электротехническая и кабельно-проводниковая, фармацевтическая, сантехническая продукция, товары текстильной, кожевенной индустрии, учебно-лабораторное оборудование, строительные материалы, продукция пищевой промышленности, фарфоровые изделия и посуда, вино-водочная продукция и парфюмерия.
На открытой площадке площадью 1000 кв. м представлены сельскохозяйственная техника и навесное оборудование, легковые и грузовые автомобили, а также пассажирские автобусы.
В рамках мероприятия запланированы бизнес-форумы и семинары, в которых примут участие порядка 500 представителей деловых кругов с узбекской и таджикской стороны.