Абдусаид Кўчимов Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги (ЎзА) бош директори этиб тайинланди, деб хабар қилди агентлик матбуот хизмати «Газета.uz"га.
Абдусаид Кўчимов (1951 йилда туғилган, Низомий номидаги Тошкент давлат педагогика институти ўзбек тили ва адабиёти факультети битирувчиси) — болалар ёзувчиси ва шоир. 1997−2005 йилларда Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясини бошқарган. 2006 йилдан Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг «Хабар» газетаси бош муҳаррири лавозимида фаолият кўрсатган.
ЎзАни 2001 йилдан бошқариб келган Маматқул Хазратқулов эса Президент девонининг оммавий ахборот воситалари масалалари бўйича сектори мудири бўлди.

Абдусаид Кучимов назначен генеральным директором Национального информационного агентства Узбекистана (УзА), сообщили «Газете.uz» в пресс-службе агентства.
Абдусаид Кучимов (1951 года рождения, выпускник факультета узбекского языка и литературы Ташкентского государственного педагогического института имени Низами) — детский писатель и поэт. В 1997−2005 годах возглавлял Национальную телерадиокомпанию Узбекистана. С 2006 года работал главным редактором газеты «Хабар» Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций.
Маматкул Хазраткулов, руководивший УзА с 2001 года, стал заведующим сектором по вопросам средств массовой информации в аппарате Президента.