18 август куни эрталаб Тошкент вилояти ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлари томонидан шахсни ўта шафқатсизлик билан қасддан ўлдиришда гумон қилинувчи М.Мусаев (1979 йилда Тошкентда туғилган) ушланди. Қўлга олинган шахсга нисбатан суд томонидан қамоққа олиш тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилди, деб хабар берди Тошкент вилояти прокуратураси сайти.
15 август куни прокуратура томонидан Зангиота тумани «Туробобод» маҳалласи Туркистон кўчаси 15-уйда М.Комилов (1938 й.т.), Ш. Комилова (1951 й.т.) ва Ш. Абдиеваларнинг (1967 й.т.) қасддан ўлдирилганлиги ҳолати юзасидан жиноят иши қўзғатилган эди. М.Мусаевга нисбатан қидирув эълон қилинган эди.
Жиноят мазкур маҳаллада ўрнатилган кузатув камераси орқали ёзиб олинган видеотасвир ёрдамида фош этилган. Ҳозирги вақтда прокуратура ташаббуси билан вилоят ҳудудида 10 мингдан зиёд видеокузатув мосламалари ўрнатилган.
Ҳозирги вақтда жиноят иши бўйича дастлабки тергов ҳаракатлари вилоят прокуратурасининг ўта оғир жиноятларни тергов қилиш бўлими томонидан олиб борилмоқда.

Утром 18 августа правоохранительными органами Ташкентской области задержан М. Мусаев (1979 года рождения, уроженец Ташкента), подозреваемый в умышленном убийстве с особой жестокостью трех человек. В отношении задержанного судом избрана мера пресечения в виде заключения под стражу, сообщается на сайте прокуратуры Ташкентской области.
15 августа прокуратурой было возбуждено уголовное дело по факту убийства в доме №5 по улице Туркистон махалли «Туробобод» Зангиатинского района М. Комилова (1938 г. р.), Ш. Комиловой (1951 г. р.) и Ш. Абдиевой (1967 г. р.). М. Мусаев был объявлен в розыск.
Раскрытию преступления способствовала видеозапись с камеры наружного наблюдения, установленная в махалле. По инициативе прокуратуры на территории области сегодня установлено более 10 тысяч камер видеонаблюдения.
В настоящее время отделом по расследованию особо тяжких преступлений прокуратуры области ведется предварительное следствие по уголовному делу.