Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев 23 августдаги фармони билан Улуғбек Розуқулов бошқа ишга ўтиши муносабати билан бош вазир ўринбосари — «Ўзавтосаноат» АК бошқаруви раиси — Ташқи иқтисодий фаолиятни, экспорт салоҳиятини, машинасозлик, автомобиль ва электротехника саноатини ривожлантириш, маҳсулотларни стандартлаштириш масалалари комплекси раҳбари лавозимидан озод қилинди.
Давлат раҳбарининг бошқа фармони билан Нодир Отажонов бош вазир ўринбосари — «Ўзавтосаноат» АК бошқаруви раиси — Ташқи иқтисодий фаолиятни, экспорт салоҳиятини, машинасозлик, автомобиль ва электротехника саноатини ривожлантириш, маҳсулотларни стандартлаштириш масалалари комплекси раҳбари этиб тайинланди.
Нодир Отажонов (1967 йилда туғилган) Андижон қишлоқ хўжалиги институти (1993), Наманган муҳандислик-педагогика институти (1999) ва Банк-молия академияси (2000) битирувчиси.
1993—2007 йилларда Ўзбекистон Молия вазирлиги тизимида фаолият кўрсатган. 2007—2010 йилларда «Ўзавтосаноат-лизинг» компанияси директори бўлган. 2010 сентябрида «Ўзқишлоқхўжаликмаш» лизинг компанияси, ўтган йилнинг ноябрида «Ўзагротехсаноатхолдинг» таркибида қайта ташкил этилган «Ўзагролизинг» АЖга раҳбарлик қилган.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев указом от 23 августа освободил Улугбека Розукулова от должности «заместитель премьер-министра — председатель правления АО „Узавтосаноат“ — руководитель комплекса по вопросам развития внешнеэкономической деятельности, экспортного потенциала, машиностроения, автомобильной и электротехнической промышленности, стандартизации продукции» в связи с переходом на другую работу.
Другим указом главы государства на должность «заместитель премьер-министра — председатель правления АО „Узагротехсаноатхолдинг“ — руководитель комплекса по вопросам развития внешнеторговой деятельности, экспортного потенциала, машиностроения, автомобильной и электротехнической промышленности, стандартизации продукции» назначен Нодир Отажонов.
Нодир Отажонов (1967 года рождения, выпускник Андижанского сельскохозяйственного института — 1993, Наманганского инженерно-педагогического института — 1999 году и Банковско-финансовой академии — 2000).
В 1993—2007 годах работал в системе Министерства финансов Узбекистана. В 2007—2010 годах был директором компании «Узавтосаноат-лизинг». В сентябре 2010 года возглавил лизинговую компанию «Узсельхозмашлизинг», в ноябре прошлого года преобразованную в АО «Узагролизинг» в составе «Узагротехсаноатхолдинга».