Октябрнинг биринчи ҳафтасида Жиззах вилоятидаги «Фориш» полигонида Ўзбекистон ва Россия Қуролли Кучлари ҳарбий хизматчиларининг биргаликдаги тактик ўқувлари бўлиб ўтади. Бу ҳақда ЎзА хабар қилди.
Душанба куни Тошкентдаги ҳарбий аэродромга россиялик ҳарбий хизматчилар гуруҳи бўлган самолёт қўнди.
Ўқув машғулотлари Ўзбекистон Президентининг 4−5 апрель кунлари Москвага амалга оширган давлат ташрифи чоғида эришилган келишувлар доирасида ўтказилади.
Ўзбекистон ва Россия полигонларида икки маротаба ҳамкорликдаги тактик антитеррор ўқувлар бўлиб ўтди.

В первую неделю октября на полигоне «Фориш» в Джизакской области состоятся совместные тактические учения военнослужащих Вооруженных Сил Узбекистана и России, сообщило УзА.
В понедельник утром на военном аэродроме в Ташкенте приземлился борт с группой российских военнослужащих.
Учения проводятся в рамках договоренностей, достигнутых в ходе государственного визита Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева в Москву 4−5 апреля.
На полигонах Узбекистана и России дважды проходили совместные тактические антитеррористические учения.