Россияда ўтказилаётган футбол бўйича жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг 2-тур баҳслари давом эттирилмоқда. Бугунги куннинг дастлабки ўйини Бельгия ва Тунис терма жамоалари ўртасида ўтказилди.
Учрашув голларга бой тарзда кечди. Баҳс бошидаёқ африкаликлар дарвозасига белгиланган пенальтини Азар аниқ амалга оширди. Орадан 10 дақиқа ўтгач Лукаку ҳисобни яна оширди.
Яна икки дақиқа ўтганидан сўнг Бронн киритган гол тунисликларга бироз умид бергандек эди. Шундан сўнг Лукаку ва Азар яна кетма-кетликда гол уришди.
Учрашув охирида Батшуайи яна бир гол киритиб, ҳисобни 5:1 га етказди. Бироқ Хазри бир гол уриб, ҳисобни бироз қисқартирди.

Сборная Бельгии одержала разгромную победу над командой Туниса в матче второго тура группового этапа чемпионата мира-2018. Встреча в Москве завершилась со счётом 5:2.
Нападающий Ромелу Лукаку и полузащитник Эден Азар оформили дубли. На 90-й минуте пятый мяч в ворота Туниса забил форвард Миши Батшуайи.
За сборную Туниса отличились защитник Дилан Бронн и нападающий Вахби Хазри.
Бельгия с шестью очками временно возглавляет группу G. Англия идет второй (3), Панама и Тунис баллов не заработали. Второй матч Англия и Панама проведут 24 июня.
В заключительном туре Бельгия 28 июня встретится с Англией в Калининграде, а Тунис в тот же день сыграет с Панамой в Саранске.