Дилмурод Ҳамидуллаевич Набиев жисмоний тарбия ва спорт вазири этиб тайинлади. Дея хабар қилди «Газета.uz"нинг ҳукуматдаги ахборот манбаси.
Аввал ушбу лавозимда Исроилов Шоакром Холматович фаолият кўрсатган, у ўтган ҳафта бошқа ишга ўтди.
Тайинловга қадар Дилмурод Набиев 2017 йил июнидан олий ва ўрта махсус таълим вазирининг биринчи ўринбосари лавозимида ишлаб келаётган эди.
2014−2016 йилларда у Ўзбекистон президентининг фан, таълим, соғлиқни сақлаш ва спорт масалалари бўйича давлат маслаҳатчиси ўринбосари лавозимида ишлаган.
2016−2017 йилларда Вазирлар Маҳкамасининг таълим, фан ва ёшлар сиёсати масалалари бўйича ахборот-таҳлил бўлими бошлиғи бўлиб ишлаган.

Дилмурод Хамидуллаевич Набиев назначен новым министром физической культуры и спорта, сообщили «Газете.uz» источники в правительстве.
Ранее эту должность занимал Исроилов Шоакром Холматович, который перешел на другую работу на прошлой неделе.
До назначения с июня 2017 года Дилмурод Набиев работал первым заместителем министра высшего и среднего специального образования.
В 2014—2016 годы он занимал должность заместителя государственного советника президента Узбекистана по вопросам науки, образования, здравоохранения и спорта.
С 2016 по 2017 годы работал начальником информационно-аналитического отдела по вопросам образования, науки и молодежной политики Кабинета Министров.