2018 йил 11 октябрь куни соат 14 дан 24 дақиқа ўтганда Чилонзор метро линиясининг Олмазор бекатида 14-сонли машрут бекатнинг айланиш жойига келганда поезд техник носозлик туфайли тўхтаб қолган. Бу ҳақда «Ўзбекистон темир йўллари» матбуот хизмати хабар берди.
Ундан кейин келаётган поездларни айлантириш имконияти бўлмаган. Шу сабабли метродаги поездлар ҳаракат жадвалини сақлаш ҳамда йўловчиларга қулайлик яратиш, шунингдек, поездлар оралиғидаги масофа чўзилиб кетишининг олдини олиш мақсадида Пахтакор бекатида вақтинча поездлар иккинчи йўлга айлантирилиб, ҳаракати ташкил қилинди.
Бу жараёнда поездлар қатновининг оралиқ масофаси 17 дақиқани ташкил қилди. Юз берган техник носозлик жами 35 дақиқада бартараф қилинди ва метро поездлари яна ўз жадвали асосида ҳаракатини давом эттирди.
Бундай техник носозлик туфайли юзага келган ноқулайлик учун Тошкент метрополитени маъмурияти барча йўловчилардан узр сўрайди.

Днем в четверг на Чиланзарской линии столичного метро наблюдалась долгая задержка поездов. Как сообщили «Газете.uz» в «Ташкентском метрополитене», причиной стал сбой, произошедший на конечной станции «Олмазор».
"Когда состав заезжал на конечную станцию, случился технический сбой, поэтому поезд вернулся на станцию позже. Это привело к задержке на всей [Чиланзарской] линии", — сообщил представитель подземки.
Пресс-служба компании «Узбекистон темир йуллари», в состав которой входит метрополитен, вечером уточнила, что в 14:24 поезд застрял в оборотном тупике станции «Олмазор», в связи с чем у других поездов не было возможности для разворота.
Во избежание большого разрыва в интервале движения поезда, идущие со станции «Буюк ипак йули», оборачивались на станции «Пахтакор», а между станциями «Олмазор» и «Пахтакор» было организовано челночное движение одним составом.
«Интервал движения поездов в это время составил 17 минут. Техническая неисправность была устранена в общей сложности за 35 минут, поезда вновь начали движение по своему графику», — отметили в компании.