Хуснутдин Нуриддинович Хасилов «Ўзбекистон темир йўллари» темир йўл компанияси раиси вазифасини бажарувчи этиб тайинланди, дея хабар қилди Ўзбекистон Адлия вазирлиги ўзининг расмий Telegram-каналида. У 2016 йил 1 апрелидан буён «Ўзбекистон темир йўллари» бош менежери — бош муҳандиси лавозимида фаолият кўрсатиб келаётган эди.Хуснутдин Хасилов (1970 й. т.) Тошкент темир йўл транспорти муҳандислари институтини инженер-механик мутахассислиги бўйича тамомлаган (1992). Меҳнат фаолиятини 1992 йилда «Ўзинтерсервис» корхонасида узел бошлиғи лавозимида бошлаган. 1999 йилдан 2002 йилгача «Ўзтемирйўлмаштаъмир"да турли лавозимларда ишлади. 2002 йилдан 2008 йилгача «Ўзбекистон темир йўллари» стратегик ривожланиш бошқармаси бошлиғи, бир вақтнинг ўзида бош менежер ўринбосари — бош муҳандис лавозимида фаолият кўрсатди.
2011−2014 йилларда «Ўзбекистон темир йўллари» бош менежери — бош муҳандис, 2014−2016 йилларда — Вазирлар Маҳкамаси департамент мудири бўлди.
Душанба куни бош вазирнинг биринчи ўринбосари, 2002 йилдан буён темир йўл компаниясини бошқариб келаётган Очилбой Раматов бош вазирнинг биринчи ўринбосари — транспорт вазири этиб тайинлангани маълум бўлди.

Хуснутдин Нуриддинович Хасилов назначен исполняющим обязанности председателя правления железнодорожной компании «Узбекистон темир йуллари», сообщило Министерство юстиции Узбекистана в своем Telegram-канале. С 1 апреля 2016 года он является главным менеджером — главным инженером «Узбекистон темир йуллари».
Хуснутдин Хасилов (1970 г. р.) окончил Ташкентский институт инженеров железнодорожного транспорта по специальности инженер-механик (1992). Трудовую деятельность начал в 1992 году на предприятии «Узинтерсервис» начальником узла. С 1999 по 2002 год работал на различных должностях в «Узтемирйулмаштаъмир». С 2002 по 2008 год работал начальником управления стратегического развития, одновременно являлся заместителем главного менеджера — главного инженера «Узбекистон темир йуллари».
В 2011—2014 годах работал главным менеджером — главным инженером «Узбекистон темир йуллари», в 2014—2016 годах — заведующим департаментом Кабинета Министров.
В понедельник стало известно, что первый заместитель премьер-министра Ачилбай Раматов, руководивший железнодорожной компанией с 2002 года, назначен первым заместителем премьер-министра — министром транспорта.