Тошкентнинг Миробод тумани ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси Тошкент шаҳар руҳий касалликлар клиник шифохонасида даволанаётган беморга нисбатан шафқатсизлик қилинаётгани тўғрисидаги хабар бўйича тергов олди текширувини ўтказмоқда. Бу ҳақда Тошкент ИИББ матбуот хизмати хабар қилди.
Аввалроқ интернетда Тошкент шаҳар руҳий касалликлар клиник шифохонасида даволанаётган А.И. исмли кишининг турмуш ўртоғининг мурожаати эълон қилинган эди. У ўз мурожаатида тиббиёт ходимларининг беморларга нисбатан шафқатсизлик қилаётганини маълум қилган.
25 апрель куни 102 рақамига юқоридаги беморнинг қариндоши бўлган Р.А. исмли фуқародан келиб тушган хабарга кўра, тиббиёт ходими А.И. исмли беморга тан шикастлари етказган, дейилади ИИББ хабарида.
Текширув натижасига кўра қонуний чоралар кўрилади, дея қайд этди матбуот хизмати. Ушбу мурожаат Тошкент шаҳар прокуратураси назорати остига олинди.

Управление координации действий органов внутренних дел Мирабадского района Ташкента начало доследственную проверку сообщения о жестоком обращении медицинского персонала Городской клинической психиатрической больницы с пациентами, сообщила пресс-служба ГУВД столицы.
Ранее в интернете было опубликовано сообщение женщины, муж которой, А.И., находится на лечении в Ташкентской городской клинической психиатрической больнице. Она рассказала о жестоком обращении медперсонала с пациентами.
25 апреля на 102 уже поступало сообщение от гражданина Р. А., являющегося родственником А. И. и рассказавшего со слов последнего о том, что медработник больницы нанес пациенту А. И. телесные повреждения, говорится в сообщении ГУВД.
По результатам проверки будут приняты меры, предусмотренные законом, отмечает пресс-служба. Прокуратура Ташкента взяла обращение на контроль.