2 май куни Бруклинда содир бўлган йўл-транспорт ҳодисасида уч ёшли ўзбекистонлик бола вафот этди, дея хабар қилди ТИВ матбуот хизмати Ўзбекистоннинг Нью-Йоркдаги бош консулхонаси маълумотига таянган ҳолда. Боланинг ота-онаси АҚШда грин-карта бўйича яшамоқда.
Нью-Йоркнинг Daily News газетаси сайтида хабар қилинишича, болани онаси ва синглиси билан уйи яқинида самокатда ўйнаётган вақтда чорраҳада фургон уриб юборган. Бола хушсиз ҳолда Кони-Айленддаги шифохонага ётқизилган, бироқ олган жароҳатлари ортидан ўша ерда вафот этган.
Daily News нашрининг қайд этишича, ҳалок бўлган бола хотирасига маҳаллий аҳоли ҳодиса жойига гуллар келтирмоқда.
ТИВ консуллик департаменти боланинг ота-онаси ва яқинларига ҳамдардлик билдириб, Ўзбекистон фуқаролари Нью-Йоркдаги бош консулхонага консуллик округи ҳудудида +1- 212 230−1341, 754−7403, 838−9812 рақамлари ёки info@uzbekconsulny.org электрон почтаси орқали мурожаат қилишлари мумкинлигини маълум қилди.

Трехлетний мальчик из Узбекистана погиб в дорожно-транспортном происшествии в Бруклине 2 мая, сообщила пресс-служба МИДа со ссылкой на генеральное консульство Узбекистана в Нью-Йорке. Родители мальчика живут в США по грин-карте.
Сайт нью-йоркской газеты Daily News сообщает, что мальчика, которого звали Эльнур, на перекрестке сбил фургон во время его прогулки на самокате с матерью и младшей сестрой недалеко от дома. Ребенок был госпитализирован без сознания в больницу на Кони-Айленде, где он скончался от полученных травм.
Daily News отмечает, что в память о погибшем мальчике местные жители принесли цветы к месту трагедии.
Консульско-правовой департамент МИДа выразил соболезнования родителям и близким мальчика и напомнил гражданам Узбекистана на территории консульского округа генконсульства в Нью-Йорке, что они могут при необходимости обращаться по телефонам: +1- 212 230−1341, 754−7403, 838−9812 или по электронной почте info@uzbekconsulny.org.