Ўзбекистон Миллий гвардияси ҳамда Хитой Халқ қуролланган милицияси ўртасида Жиззах вилояти «Фориш» полигонида «Ҳамкорлик-2019» аксилтеррор ўқув-амалий машғулотлари бўлиб ўтмоқда, дея хабар қилди Миллий гвардия матбуот хизмати «Газета.uz"га.
Миллий гвардия бошқарма бошлиғи полковник Шуҳрат Ғаниевнинг маълум қилишича, машғулотлар уч босқичда ўтказилади: 1-босқич — якка тартибдаги тайёргарлик, 2-босқич — гуруҳ таркибидаги ва 3-босқич — взводлар тайёргарлиги. Ҳарбий-ўқув машғулотларининг давомийлиги тахминан икки ҳафта бўлади.
Меҳмонлар экстремал шароитларда Миллий гвардия техникалари ва қуролари билан танишди. Хитой Халқ қуролланган милициясига қўл жанги ва мотоциклларни бошқариш маҳорати намойиш этилди.

Совместные антитеррористические учения «Сотрудничество-2019» Национальной гвардии Узбекистана и Народной вооруженной милиции Китая начались в воскресенье на полигоне «Фориш» в Джизакской области, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Нацгвардии.
По словам начальника управления Нацгвардии полковника Шухрата Ганиева, учения продлятся две недели, разделенные на три этапа. На первом этапе будет одиночная подготовка, на втором — групповая и на третьем — подготовка взводов. Основная цель учения — организация взаимодействия между командованиями двух стран.
Гостей ознакомили с техникой и оружием Национальной гвардии в экстремальных условиях. Народная вооруженная милиция Китая продемонстрировала рукопашный бой и управление мотоциклами.