Истанбул ҳокимлигига такрорий сайловда мухолифатдаги Жумҳурият халқ партияси (ЖХП) вакили Акрам Имомўғли ғалаба қозонди. Такрорий сайлов 23 июнь куни бўлиб ўтди.
РИА Новостининг хабар қилишича, 99 фоиз бюллетенлар ҳисоб-китоби Акрам Имамўғлининг 54,21 фоиз, унинг рақиби — президент Режеп Таййип Эрдоған бошчилигидаги Адолат ва тараққиёт партияси (АТП)нинг вакили Бинали Йилдирим эса 44,99 фоиз овоз тўплаганини кўрсатди.
Истанбул ҳокими лавозими учун биринчи сайлов 31 март куни бўлиб ўтган эди. Унда Акрам Имамўғли 48,8 фоиз, Бинали Йилдирим эса 48,55 фоиз овоз тўплаган эди. Бироқ АТП сайлов участкаларида сайлов комиссияларининг айрим аъзолари давлат хизматчиларидан тайинланмагани, шунингдек, имзоланмаган баённомалар мавжудлигини маълум қилиб, сайловнинг такроран ўтказилишига эришган эди.

На повторных выборах мэра Стамбула вновь победил кандидат от Народно-республиканской партии Турции Экрем Имамоглу. Повторные выборы прошли 23 июня.
Как сообщило РИА Новости, по итогам обработки 99% бюллетеней Экрем Имамоглу набирает 54% голосов, его основной соперник Бинали Йылдырым — кандидат от партии «Справедливости и развития» (ПСР) президента Реджепа Тайипа Эрдогана — 45,1%.
Выборы мэра Стамбула прошли 31 марта. Экрем Имамоглу набрал на выборах 48,8% голосов, опередив на 13,73 тысячи голосов Бинали Йылдырыма, получившего 48,55%. Однако ПСР оспорила результаты выборов, заявив, что некоторые члены избирательных комиссий на участках были назначены не из числа государственных служащих, а также из-за наличия неподписанных протоколов.