12 июль куни кечқурун Тошкентнинг Миробод туманида қурилаётган Mirabad Avenue кўп қаватли уйида ёнғин содир бўлди, дея хабар қилди Давлат ёнғин хавфсизлиги хизмати «Газета.uz"га.
Тошкент ЁХБнинг қайд этишича, дастлабки тахминларга кўра ёнғинга қурилаётган объектнинг ўнинчи қаватидаги ёғоч қурилиш материаллари (қурилиш ҳавозаси) ёниши сабаб бўлган. Олов 60 кв. м. майдонга зарар етказган.
Бу Mirabad Avenue`даги иккинчи ёнғин. 4 июль куни эрталаб ҳам бино ертўласида кичик ёнғин содир бўлган эди. Унга қадоқлаш материали устига сигарета қолдиғи тушиши сабаб бўлган.

12 июля вечером в строящемся многоэтажном жилом доме Mirabad Avenue в Мирабадском районе произошел пожар, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Государственной службы пожарной безопасности.
Как отметили в УПБ Ташкента, предварительная причина пожара — возгорание деревянных стройматериалов (строительные леса) на десятом этаже строящегося объекта. Огнем повреждено 60 кв. м. площади.
Это уже второй пожар в Mirabad Avenue. Утром 4 июля в подвале здания произошел небольшой пожар. Причиной стало попадание окурка на упаковочный материал.