Сентябрь ва октябрда Тошкентда иссиқлик марказлари (ИМ) фаолияти беш кундан тўхтатилиб, иссиқлик таъминоти ўчирилади. Иссиқ сувни ўчириш жадвали «Тошиссиққуввати» корхонаси сайтида эълон қилинди.
Ўчирилиш жадвали
9−13 сентябрь — ИМ-3, ИМ-7, «Сувсоз» қозонхонаси;
16−20 сентябрь — ИМ-2, ИМ-5, ИМ-6, ИМ-9;
23−27 сентябрь — ИМ-1, «Саноатэнерго» қозонхонаси;
7−11 октябрь — ИМ-4, ИМ-8, ИМ-10.
Иссиқлик марказларининг йўналишлари бўйича
ИМ-1 (М-1, 4)
Мустақиллик шоҳ кўчаси, Мирзо Улуғбек, Буюк Ипак йўли, Қори Ниёзий, Муҳаммад Юсуф, Сайрам, Тамарахоним, Оққўрғон кўчалари, Оққўрғон 1-кўча, Осиё, Навниҳол, Ясси, Қаландар, Бўз, Сайрам 6-кўча, Чуст, Сайрам 7-проезд, Катта Дархон, Геология, И. Мўминов, Ниёзбек йўли, Кичик ҳалқа йўли, Дўрмон йўли, Шаҳриобод, Зиёлилар, Мирзакалон Исмоилий, Паркент, Я.Ғуломов, Боғишамол, Наманган, Зарбулоқ, Шаҳрисабз, Қирқйигит, Озодлик, Катта ҳалқа йўли, Тамарахоним проезди, Тошсельмаш, Мавлоно Риёзий, Яланғоч, Бўз даҳалари, Бўз-1, ТошГРЭС посёлкаси, Ҳамид Олимжон майдони, Тошкент давлат аграр университети ҳудуди.
ИМ-2
Мирзо Улуғбек, Темур Малик, Авайхон, Мингбулоқ, Феруза, Миришкор, Ш. Бурҳонов, Р.Ҳамроев, Салом, Дўрмон йўли кўчаси, Қорасув-1, 2, 3, 4, 6 массивлари, Ҳумоюн, Феруза, Бўз-2, Геофизика посёлкаси.
ИМ-3 (М-1, 4)
Бунёдкор шоҳкўчаси, Навоий, Олмазор, Беруний, Ислом Каримов, Қоратош, Фурқат, Афросиёб, Кичик ҳалқа йўли, Самарқанд Дарвоза, Абай, Абдулла Қодирий, Кўкча Дарвоза, Бешёғоч, Нурафшон, Пахтакор, Талабалар, Қорақамиш, Хувайдо, Гулобод кўчалари, Чорсу майдони, Чорсу, Қоратош, Олмазор, Бешёғоч, Ц-10, 11, 13, 14, Ц-26, 27, 28, Б-1, Б-2, Б-3.
ИМ-4 (М-0, 1)
Амир Темур, Мустақиллик шоҳ кўчалари, Осиё, Боғишамол, Минор 1-берк кўча, Бодомзор йўли, Ниёзбек йўли, Кичик ҳалқа йўли, Ҳамид Олимжон, Мингўрик, Абдулла Қодирий, Бодомзор, Кўргазма, Қозитарнов, Ғирғиртепа, Боғиравон, Шивли, Шуҳрат, М.Турғунбоева, Гулсарой, Себзор, Олтинсой, Шимолий Олмазор, Зулфияхоним, Лабзак, Нурафшон, Сағбон, Зиё, Шифонур, Қорақамиш, Қорақамиш-1 кўчалари, Ц-1, 2, 4, 5, 6, 12, 15, Ц-17, 18 (Себзор) даҳалари, Тахтапул, Қорақамиш 1/1, ½, 1/3, ¼, 2/1, 2/2, 2/5, Ҳамид Олижон майдони.
ИМ-4 (М-4, 8)
Амир Темур шоҳ кўчаси, Аҳмад Дониш, Янгишаҳар, Деҳқонобод, Соҳибкор, Катта халқа йўли, Кичик халқа йўли, Шаҳристон, Чинобод, Қаҳрамон, Мойқўрғон, Қулоқтепа, Янги Юнусобод, Юнусота, Жумамасжид кўчалари, Юнусабод туманининг 1−19 даҳалари.
ИМ-5 (М-0, 4)
Чилонзор тумани 9−26, Г9А, 15А, 20А, 30, 31 даҳалар, Дўмбиробод, Шарқ, Гулистон, Ал Хоразмий-1, 2 массивлари, Бешқайрағоч, Изза, Қатортол, Заргарлик, Гулистон, Фарҳод, Чўпонота, Кичик ҳалқа йўли, Наққошлик, Қозиробод, Ширин, Лутфий, Тақачи, Катта ҳалқа йўли, Ўрикзор, Катта Хирмонтепа, Бешқайрағоч, Тўқимачи, Нашриёт, Ю.Саккокий, Фозилтепа, Ўрикзор бозори ҳудуди.
ИМ-6
Мунис, Сарикўл, Эски Сарикўл, Янгизамон, Янги Қўйлиқ, Абдурауф Фитрат, Фарғона йўли, Толлимаржон, Файзобод, Меҳржон, Сайхун, Сурхон кўчалари, Қўйлиқ -1−7 массивлари, Қўйлиқ — Айланма йўл.
ИМ-7
Қорасув, Бешариқ, Бирлашган, Элбек, Асалобод, Қурувчилар, Уйсозлар, Оҳангарон шоссеси кўчалари, Тузел — 1, 2, 3, 4, ДСК-1, Асалобод — 1, 2, массивлари, Авиасозлар шаҳарчаси — 1, 1а, 2, 3, 4.
ИМ-8
Сергели 1−8А, Йўлдош 1−18, Ц-1, 2, 3, Дўстлик — 1, 2 массивлари, Янги Сергели йўли, Меҳригиё, Сўғдиёна, Қипчоқ, Чинор, Давлатобод, Дўстлик, Мирзо Турсунзода, Жаҳонаро, Қўрғонтепа кўчалари.
ИМ-9
Чилонзор 9, Г9А, 10, 13−15, 15А, 21−25, 30, 31 даҳалари, Шарқ, Ал Хоразмий — 1, 2, Бешқайрағоч, Гулистон, Изза массивлари, Тақачи, Гулистон, Ширин, Лутфий, Катта ҳалқа йўли, Ўрикзор, Катта Хирмонтепа, Кичик ҳалқа йўли, Бешқайрағоч, Тўқимачи, Нашриёт, Ю.Саккокий, Фозилтепа, Фарҳод кўчалари, Ўрикзор бозори ҳудуди.
ИМ-10
Форобий, Беруний, Мухбир, Мирзо Ғолиб, Шифокорлар, Талабалар, Катта ҳалқа йўли, Қамарнисо, Қорақамиш 1- ва 2-кўча, Шифокорлар 2-кўча, Университет, Ёшлик, Чимбой, Жарариқ митти туманлари, Қорақамиш — 2/3, 2/4, Бешқўрғон — 1, 2, 3, 4, Қамарнисо, ЎзМУ — ТошДТУ, Олимпия, Ибн Сино 1, 2, Белтепа, Шифокорлар шаҳарчаси.
ИЭМ (М-0)
Амир Темур, Мустақиллик шоҳ кўчалари, Ислом Каримов, Навоий, Ш. Рашидов, Бобур, Глинка, Қумариқ, Я.Ғуломов, Буюк Турон, Маҳтумқули, Зарафшон, Ойбек, Авлиёота, Миробод, С.Азимов, Саид Барака, Матбуотчилар, Сайилгоҳ, Элбек, Кичик ҳалқа йўли, Шаҳрисабз, Т.Шевченко, Нукус, А.Қаҳҳор, Фидокор, Шота Руставели, Арнасой, Шоҳжаҳон, Д.Шоший, А.Авлоний, Белариқ, Имом ат-Термизий, Ўрикзор кўчалари, 5-Боғтепа, 1-Жийдазор, Катта Чилонзор, Боғибўстон, Афросиёб, Муқимий, Аския, Чўпонота, Боғистон, Нурафшон, Гулханий, Самарқанд дарвоза, Лутфий, Қатортол кўч., Ц-7 массиви, Чилонзор 1−10, Е, И, Ц даҳалари, Оқтепа массиви, Оқтепа миттитумани.
ИЭМ (М-5, 8)
Амир Темур, Мустақиллик шоҳкўчалари, Навоий, Бобур, Глинка, Ойбек, Қумариқ, Я. Ғуломов, Зарафшон, Буюк Турон, Истиқбол, Маҳтумқули, Ислом Каримов, Афросиёб, Бухоро, Истиқлол, С.Азимов, Саид Барака, Матбуотчилар, Сайилгоҳ, Элбек, Кичик ҳалқа йўли, Шаҳрисабз, Т.Шевченко, Нукус, Кичик Бешёғоч, А.Каҳҳор, Ҳайдар Алиев, Олтин водий, Фидокор, Моштабиб, Миробод кўчалари, Ц-1, 2, 4, 5, 7, Қушбеги, Бошлиқ, Учувчилар шаҳарчаси массиви.

В сентябре и октябре в Ташкенте пройдут плановые пятидневные остановы теплоцентралей (ТЦ) с отключением горячего водоснабжения. График отключений опубликован на сайте предприятия «Тошиссиккуввати».
График отключений
• 9−13 сентября — ТЦ-3, ТЦ-7, Водник;
• 16−20 сентября — ТЦ-2, ТЦ-5, ТЦ-6, ТЦ-9;
• 23−27 сентября — Саноатэнерго, ТЭЦ;
• 2−5 октября — ТЦ-1;
• 7−11 октября — ТЦ-4, ТЦ-8, ТЦ-10.
Зоны действия теплоцентралей:
ТЦ-1
Проспект Мустакиллик, ул. Мирзо Улугбека, Буюк ипак йули, Кары ниязи, Мухаммада Юсуфа, Сайрам, Тамарахоним, Аккурган, 1-й проезд Аккурган, Осиё, Л. Толстого, Навнихол, 3-я ул. Навнихол, Ясси, Каландар, Буз, 5-ый проезд Сайрам, Чуст, 7-й проезд Сайрам, Катта Дархан, 2-й проездд Катта Дархан, Геологии, И. Муминова, Ниёзбек йули, Кичик халка йули, Дурман йули, Шахриобод, Зиёлилар, Мирзакалон Исмоилий, Паркент, Богишамол, Наманганская, Зарбулак, Киркйигит, Азадлик, Катта халка йули, проезд Тамарахоним, массивы Ялангач, Ташсельмаш, Мавлоно Риезий, Буз-1, поселок ТашГРЭС, площадь Хамида Алимджана, зона Ташкентского государственного аграрного университета.
ТЦ-2
Проспект Мирзо Улугбека, Темура Малика, Авайхон, Мингбулок, Феруза, Миришкор, Ш. Бурханова, Р. Хамроева, Салом, Дурмон йули, Карасу — массивы 1, 2, 3, 4, 6, Хумаюн, Феруза, Буз-2, поселок Геофизиков.
ТЦ-3
Проспект Бунёдкор, ул. Навои, Алмазар, Беруни, Ислама Каримова, Караташ, Фуркат, Афросиаб, Кичик халка йули, Самарканд Дарвоза, Абая, Абдуллы Кадыри, Кукча Дарвоза, Бешагач, Нурафшон, Пахтакор, Хувайдо, Гульабад, площадь Чорсу, массивы Чорсу, Караташ, Алмазар, Бешагач, Ц-10, 11, 13, 14, Ц-26, 27, 28, Б-1, Б-2, Б-3.
ТЦ-4, ТЦ-10
Проспекты Амира Темура, Мустакиллик, ул. Ш. Рашидова, Богишамол, Минор 1-й тупик, Чингиза Айтматова, Ниёзбек йули, Богиравон, М. Тургунбаевой, Низами, Хаким заде, Фирдавси, Шивли, Шухрат, Кургазма, Козитарнов, Гиргиртепа, Я. Гулямова, Шахрисабз, Шастри, Кичик халка йули, Шифонур, Хамида Алимджана, Мингурик, Абдуллы Кадыри, Бодомзор, Гулсарой, Себзар, Олтинсой, Шимолий Олмазор, Зульфияхонум, Лабзак, Нурафшон, Ахмада Даниша, Янгишахар, Дехконобад, Сахибкор, Шахристанская, Уч Кахрамон, Мойкургон, Рихсили, Янги Юнусобод, Юнусота, Джумамасжид, Каракамыш, 1-ая улица Каракамыш, Фараби, Беруни, Мухбир, Мирзо Голиба, Шифокорлар, Бельтепа, Университетская, Талабалар, Зиё, Камарнисо, Шифонур, 2-ая улица Шифокорлар, массивы Ц-1, 2, 4, 5, 6, 12, 15, Себзар, Тахтапуль, Каракамыш 1/1, ½, 1/3, ¼, 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 2/5, массив Юнусабад кварталы 1−19, микрорайоны Ёшлик, Чимбай, Джарарык, Бешкурган 1−4, Камарнисо, НУУз, ТашГТУ, Олимпия, Ибн Сино 1, 2, Белтепа, Шифокорлар шахарчаси, пл. Хамида Алимджана.
ТЦ-5, ТЦ-9
Чиланзар — кварталы 11−13, 15, 21−26, Бешкайрагач, ул. Катартал, Фархадская, Кичик халка йули, Наккашлык, Ширин, Лутфий, Такачи, Катта халка йули, Урикзор, Катта Хирмонтепа, Бешкайрагач, Тукимачи, Нашрият, Ю. Саккоки, Фозилтепа, зона базара Урикзор.
ТЦ-6
Ул. Мунис, Сарыкуль, Эски Сарыкуль, Янгизамон, Янги Куйлюк, Абдурауфа Фитрата, Фаргона йули, Талимаржон, Файзобад, Мехрджан, Сайхун, Сурхан, массивы Куйлюк 1−7, Куйлюк — Обводная.
ТЦ-7
Ул. Корасу, Бешарык, Бирлашган, 2-й проезд Бирлашган, Эльбек, Асалобод, Курувчилар, Уйсозлар, Паркент, Ахангаранское шоссе, Чулпон, массивы Тузель 1−4, ДСК-1, Асалобод- 1,2, Авиасозлар шахарчаси — 1, 1а, 2, 3, 4.
ТЦ-8
Массивы Сергели 1−8А, Юлдош — 1−18, Ц-1, 2, 3, Дустлик — 1, 2, ул. Янги Сергели йули, Мехригиё, Сугдиёна, Кипчок, Чинар, Давлатабад, Дустлик, Мирзо Турсунзаде, Жахонаро, Кургонтепа.
ТЭЦ (М-0,5,8)
Проспекты Амира Темура, Мустакиллик, ул. Ислома Каримова, Навои, Ш. Рашидова, Бабура, Глинки, Я. Гулямова, Буюк Турон, Махтумкули, Зарафшон, Бухоро, Истиклол, Айбека, Авлиёата, Эльбек, Мирабад, Афросиаб, С. Азимова, Саида Барака, Матбуотчилар, Сайилгох, Тараккиёт, Кичик халка йули, Шастри, Шахрисабз, Моштабиб, Истикбол, Т. Шевченко, Нукус, Гейдара Алиева, А. Каххара, Фидокор, Шота Руставели, Арнасай, Шахжахон, Д.Шоший, А. Авлони, Беларик, Имом ат-Термезий, Урикзор, 5-й проезд Богтепа, 1-й проезд Жийдазор, Катта Чиланзар, Богибустон, Якуба Колоса, Чимкентская, Мукими, Сеульская, Аския, Чопонота, Богистон, Нурафшон, Гульхани, Самарканд Дарвоза, Лутфий, 1-ый проезд Катартал, Заргарлик, Гулистан, Катартал, 2-ой проезд Катартал, Домбрабад, Наккашлык, Рохат, Исхакова, Бабаева, Казиробод, Усмур, Тахиаташ, Кумарык, Олтинводий, ж/массив Ц-7, Чиланзар — кварталы 1−11, 14−20, Г9А, 20А, 30, 31, массивы Шарк, Гулистан, Изза, Аль Хорезми-1, 2, Е, И, Ц, массив Актепе, микрорайон Актепе, Домбрабад, Кушбеги, Башлык, Учувчилар шахарчаси.