Хакимов Рахим Расулжонович президент қарорига мувофиқ адлия вазирининг ўринбосари — Тошкент давлат юридик университети ректори этиб тайинланди, дея хабар қилди Адлия вазирлиги.Фото: Адлия вазирлиги.
У август охирида Адлия вазирлиги ҳузуридаги Интеллектуал мулк агентлиги директори ўринбосари этиб тайинланган Есемурат Каньязов ўрнини эгаллади.
Раҳим Ҳакимов (1983 й. т.) -Наманган давлат университети (2003), Тошкент давлат юридик институтини (2005) тамомлаган. Тайинловга қадар Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Мудофаа ва хавфсизлик масалалари қўмитаси раиси бўлиб ишлаган.
Абдусатторов Тўлқин Сайфуллаевич адлия вазирининг ўринбосари — Интеллектуал мулк агентлиги директори этиб тайинланди.
Тўлқин Абдусатторов (1978 й. т.) — Самарқанд давлат университети (1999), Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети (2003) ва Ўзбекистон миллий университетини (2007) тамомлаган. Март ойидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Коррупцияга қарши курашиш ва суд-ҳуқуқ масалалари қўмитасининг раиси лавозимида фаолият юритган.

Заместителем министра юстиции — ректором Ташкентского государственного юридического университета назначен Рахим Расулжонович Хакимов, сообщило Министерство юстиции Узбекистана.
Фото: Минюст.
На этом посту он сменил Есемурата Каньязова, назначенного в конце августа заместителем директора Агентства интеллектуальной собственности при Минюсте.
Рахим Хакимов (1983 г. р.) — выпускник Наманганского государственного университета (2003) и Ташкентского государственного юридического университета (2005). До назначения работал председателем Комитета по вопросам обороны и безопасности Законодательной палаты.
Заместителем министра юстиции — директором Агентства по интеллектуальной собственности при Минюсте назначен Тулкин Сайфуллаевич Абдусаттаров.
Тулкин Абдусаттаров (1978 г. р.) — выпускник Самаркандского государственного университета (1999), Университета мировой экономики и дипломатии (2003) и Национального университета Узбекистана (2007). С марта возглавлял Комитет по противодействию коррупции и судебно-правовым вопросам в Закпалате.