6 ноябрь куни Самарқанднинг кўп қаватли уйлар қурилаётган Қорасув мавзесида 10 нафар қурувчи ўртасида оммавий жанжал содир бўлди. Можаро вақтида тўрт киши, жумладан уч нафар Туркия фуқароси жароҳатланди, дея хабар қилди Ўзбекистон Бош прокуратураси матбуот хизмати «Газета.uz»га.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларидаги ахборот манбалари маълумотларига кўра, уч нафар турк мутахассиси исиниш учун қурилиш майдончаси ҳудудига олов ёқади. Гулханга яна бир ишчи, Ўзбекистон фуқароси келганида улар ўртасида можаро келиб чиқади ва муштлашувга айланиб кетади. Жанжалга яна олти ишчи қўшилади.
Тўрт киши, жумладан уч турк мутахассиси тан жароҳатлари олиб, тиббиёт муассасасига мурожаат қилди.
Ҳодиса юзасидан Ўзбекистон Жиноят кодексининг 277-моддаси 2-қисми «б» банди бўйича жиноят иши қўзғатилди.

6 ноября на массиве Карасу Самарканда, где ведется строительство многоэтажных домов, произошла потасовка между 10 строителями. В ходе конфликта пострадали четыре человека, трое из них граждане Турции, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Генеральной прокуратуры Узбекистана.
По данным источников в правоохранительных органах, трое турецких специалистов разожгли огонь на территории стройплощадки, чтобы согреться. Когда к костру подошел еще один рабочий, гражданин Узбекистана, между ними возник спор, который перерос в потасовку. К драке присоединились еще шесть рабочих.
Четыре человека, включая троих турецких специалистов, получили телесные повреждения и обратились в медицинское учреждение.
По факту происшествия возбуждено уголовное дело по пункту «б» части 2 статьи 277 Уголовного кодекса Узбекистана (хулиганство, совершенное группой лиц).