Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари Москвада оммавий муштлашган 15 кишини қўлга олди. Уларнинг 10 нафари Ўзбекистон фуқароларидир. Ҳозирда дастлабки тергов амалга оширилмоқда, дея хабар қилди Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирилиги матбуот хизмати элчихона консуллик хизмати маълумотларига таянган ҳолда.
Низо футбол мусобақасида қоидалар бузилиши натижасида келиб чиққан. Жабрланувчилар йўқ, айни пайтда дастлабки тергов амалга оширилмоқда.
Новости ахборот агентлиги маълумотларига кўра, якшанба куни кечқурун Марказий маъмурий округда Ефремова кўчасида истиқомат қилувчи аҳолидан жамоат тартиби бузилгани ҳақидаги хабар келиб тушади. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларидаги ахборот манбасининг аниқлик киритишича, жамоат тартибини «Жилищник»давлат бюджет муассасаси қоровуллари бўлган ўзбекистонлик ва қирғизистонликлар бузган.
Хамовники туман полицияси патруль-пост хизмати ходимлари 18 дан 49 ёшгача бўлган 17 эркакни қўлга олган. Уларга нисбатан майда безорилик учун маъмурий ҳуқуқбузарлик тўғрисидаги баённомалар тузилган, дея қайд этди Новости ахборот агентлиги.

Правоохранительные органы задержали 15 человек, участвовавших в массовой драке в Москве. Среди задержанных — 10 граждан Узбекистана. Сейчас идет дознание, сообщила пресс-служба Министерства иностранных дел Узбекистана со ссылкой на консульский отдел посольства.
Конфликт возник из-за нарушения правил в ходе любительского футбольного матча. Пострадавших нет, отмечается в заявлении.
По данным РИА Новости, в воскресенье вечером от жильцов дома по улице Ефремова в Центральном административном округе поступило сообщение о нарушении общественного порядка. Как уточнил источник в правоохранительных органах, нарушителями стали дворники государственного бюджетного учреждения «Жилищник», выходцы из Кыргызстана и Узбекистана.
Сотрудники патрульно-постовой службы полиции района Хамовники задержали 17 мужчин в возрасте от 18 до 49 лет. В отношении задержанных составлены протоколы об административном правонарушении за мелкое хулиганство, отмечает РИА Новости.