24 ноябрь куни тахминан соат 11:30 ларда Бухородаги Дўстлик кўчасида Isuzu юк машинаси пиёдалар ўтиш жойидан йўлни кесиб ўтаётган 51 ёшли Т. Б. ва унинг 48 ёшли турмуш ўртоғи Ю. Ё.ни уриб юборди, дея хабар қилди Ўзбекистон ИИВ ҳузуридаги Тергов департаменти матбуот хизмати.
Оқибатда Т.Б. ҳодиса жойида ва Ю.Ё. эса Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази Бухоро филиалида кўрсатилган тиббий муолажаларга қарамасдан вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан 24 ноябрь куни Бухоро ИИО ФМБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан 24 ёшли Isuzu ҳайдовчиси О. А.га нисбатан Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми «а» банди (одамлар ўлимига олиб келган, транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган.

24 ноября примерно в 11:30 по улице Дустлик в Бухаре грузовой автомобиль Isuzu наехал на 51-летнего Т. Б. и его супругу 48-летнюю Ю. Ё., переходивших проезжую часть дороги по пешеходному переходу, сообщила пресс-служба Следственного департамента при Министерстве внутренних дел Узбекистана.
В результате наезда Т. Б. от полученных травм погиб на месте, его супруга с различными телесными повреждениями была госпитализирована в Бухарский филиал Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи, где, несмотря на усилия врачей, также скончалась.
Следственный отдел при УКД ОВД Бухары возбудил уголовное дело в отношении водителя Isuzu, 24-летнего О. А. по пункту «а» части 3 статьи 266 (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы) Уголовного кодекса. Ведется предварительное следствие.