Бугун Ўзбекистоннинг катта қисмида об-ҳаво қуруқ ва кам булутли, фақат шимолий туманларда совуқ фронт ўтиши туфайли айрим жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлиши мумкин, дея хабар қилди Ўзгидромет. Кундузги ҳарорат 5−10 даража илиқни, шимолда 2−7 даража илиқни ташкил қилади.
Шанба куни совуқ оқим бутун республика ҳудудига тарқалади. Айрим жойларга ёққан ёмғир қорга айланиши мумкин. Шамолнинг тезлиги секундига 15−20 метргача кучайиши кутилмоқда. Республика бўйича ҳарорат кечаси ва кундузи 0−5 даража илиқ атрофида бўлади.
Пойтахтда шанба куни ҳаво ўзгариб туради, ёмғир ёғади, қорга айланади. Ғарбдан 5−10 м/с эсган шамол 12−17 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 1−3 даража илиқ бўлади.
Якшанба куни мамлакат ҳудудининг катта қисмида ёғингарчилик бўлмайди, фақат Тошкент, Самарқанд, Жиззах, Сирдарё, ва Фарғона водийси вилоятларида ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлиши мумкин. Республика бўйича ҳарорат кечаси 0−5 даража совуқни, кундузи 0−5 даража илиқни ташкил қилади, бу шу кун учун хос бўлган ҳарорат меёридан 3−5 даражага паст.
Пойтахтда ҳаво ўзгариб туради, кечаси ва эрталаб ёмғир ва қор ёғиши мумкин, туман тушади. Шамол шарқдан секундига 5−10 метр тезликда эсади, ҳарорат кечаси 0−2 даража совуқ, кундузи 0−2 даража илиқ бўлади.
Республика бўйича айрим жойларда туман тушиши мумкин.
Ўзбекистон тоғли ҳудудларида об-ҳавонинг ўзгариши кутилмоқда.
Жума куни тоғли ҳудудларнинг катта қисмида ёғингарчилик бўлмайди, фақат куннинг иккинчи ярмида айрим жойларда ёғингарчилик бўлиши мумкин. Ҳарорат нол даража атрофида бўлади.
Шанба ва якшанба кунлари тоғларда об-ҳаво кескин ёмонлашади. Ҳамма жойга қор ёғади, айрим жойларда қор кучли бўлади, шамолнинг тезлиги секундига 18−23 метргача кучаяди, кўриниш 50−100 метргача пасаяди.

В пятницу по большей части Узбекистана ожидается сухая и малооблачная погода, лишь по северным районам с прохождением холодного фронта местами возможны осадки (дождь, снег). Дневная температура воздуха составит +5…+10 градусов, по северу +2…+7 градусов, сообщил Узгидромет.
В субботу вторжение распространится на всю территорию страны. Местами пройдут дожди, возможен переход в снег. Ожидается усиление ветра до 15−20 м/с. Температура воздуха будет в пределах 0…+5 градусов ночью и днем.
В Ташкенте 21 декабря ожидается переменная облачность, дождь, возможен переход в снег. Ветер западный 5−10 м/с, возможно усиление до 12−17 м/с. Температура ночью и днем — +1…+3 градуса.
В воскресенье по Ташкентской, Самаркандской, Джизакской, Сырдарьинской, Андижанской, Наманганской, Ферганской областям местами возможны небольшие осадки (дождь, снег).
Температура воздуха по республике составит ночью -5…0 градусов, днем — 0…+5 градусов, что на 3−5 градусов ниже нормальных значений температуры для этого дня, отметили синоптики.
В Ташкенте 22 декабря ожидается переменная облачность, ночью и утром возможны небольшие осадки (дождь, снег), туман. Ветер восточный 5−10 м/с. Температура ночью −2…0 градусов, днем — 0…+2 градусов.