Эртадан Ўзбекистонда ҳукмронлик қилаётган совуқ антициклон аста-секин чекиниб, Қозоғистоннинг шимолий-шарқий қисмига ҳаракатланади, дея хабар қилди Ўзгидромет матьуот хизмати.
Республика бўйича ёғингарчиликсиз об-ҳаво кутилмоқда, фақат Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида кечаси ва куннинг биринчи ярмида айрим жойларда кучсиз ёғингарчилик (ёмғир, қор) ва тоғли ҳудудларнинг баъзи жойларида қор ёғиши мумкин. Кундузи ҳаво ҳарорати аста-секин кўтарилиб 5−10 даража илиқни ташкил этади, кечаси 0−5 даража совуқ ҳаво сақланиб туради.
Чоршанба кунидан бошлаб ҳафтанинг охирига қадар Ўзбекистон ҳудудлари бўйича ёғингарчиликсиз об-ҳаво кутилмоқда. Ҳаво ҳарорати кечаси 0−5 даража илиқ, кудузи 10−15 даража илиққача кўтарилади ва бу меёрдан 3−5 даража юқори.
Ҳафта давомида республика бўйича айрим жойларда туман тушиши сабабли кечаси ва эрталаб кўриниш пасайиши мумкин.

23 декабря по Узбекистану наблюдается погода без осадков лишь во второй половине дня в отдельных горных районах возможен небольшой снег. Температура ожидается в пределах +2…+7 градусов, сообщил Узгидромет.
24 декабря холодный антициклон начнет постепенно отступать, смещаясь на северо-восточную часть Казахстана. По стране ожидается погода без осадков, лишь по Андижанской, Наманганской, Ферганской областям ночью и в первой половине дня местами возможны небольшие осадки (дождь, снег) и в отдельных горных районах возможен небольшой снег.
Дневная температура воздуха будет постепенно повышаться и составит +5…+10 градусов, ночью — сохранится в пределах -5…0 градусов.
Со среды и до конца недели по территории Узбекистана ожидается хорошая погода без осадков. Температура воздуха будет постепенно повышаться ночью до 0…+5 градусов, днем — до +10…+15 градусов, что на 3−5 градусов выше нормы, добавили синоптики.
В течение недели в ночные и утренние часы местами по республике возможно ухудшение видимости из-за туманов.