Жума куни бутун мамлакат ҳудудида об-ҳаво очиқ бўлиб, ҳарорат 7−12 даража илиқ бўлади, бу меъёрдан 2−3 даражага юқоридир, дея хабар қилди Ўзгидромет матбуот хизмати.
Дам олиш кунлари республикага Туркманистон ҳудудидан жуда илиқ ва қуруқ ҳаво оқими киради. Мамлакат аҳолиси ва меҳмонлари жуда илиқ баҳорий об-ҳаводан баҳраманд бўладилар. Фақат республиканинг шимолий туманларида якшанба куни кечга бориб об-ҳаво ўзгаради, булутлар кўпайиб шу жойларга қисқа муддатли ёмғир ёғиш эҳтимоли бор.
Дам олиш кунларида ҳаво ҳарорати кечаси 0−5 даража илиқ, кундузи 10−15 даража илиқ бўлади, бу ҳарорат шу куннинг ўртача кўп йиллик қийматларидан 4−6 даражага юқори.

В пятницу по Узбекистану наблюдается солнечная погода с температурой +7…+12 градусов — это на 2−3 градуса превышает нормальные значения, сообщила пресс-служба Узгидромета.
В выходные произойдет вынос теплой и сухой воздушной массы с районов Туркменистана. На территории страны установится очень теплая погода, больше похожая на весеннюю. Лишь по северным районам к вечеру воскресенья ожидается увеличение облачности и есть вероятность выпадения небольшого дождя.
Температура воздуха 1 и 2 февраля составит ночью 0…+5 градусов, днем — +10…+15 градусов, что на 4−6 градусов выше средних многолетних значений для этих дней, отметили синоптики.