Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси ходимлари икки кун — 12 ва 13 февраль кунлари фуқароларни текшириш пайтида улардан 224 та пичоқни олиб қўйди, деб хабар берди бошқарма матбуот хизмати.
ИИББнинг аниқлик киритишича, фуқаролар пичоқларини чўнтагида ёки машинасида олиб юрган. Баъзиларининг ёнидан эса иккита-учта пичоқ чиққан.
«Олиб қўйилган пичоқлар яхши чархланган, кўпларининг тиғлари 20 смдан ошарди ва кертиклари ҳамда қон оқиш жойлари ҳам бор эди», — дейилади хабарда.
Пичоқлардан ташқари профессионал ёки хонаки тайёрланган бейсбол биталари, металл сим ва таёқлар, пневматик тўппонча ҳам олиб қўйилган.

Сотрудники Главного управления внутренних дел Ташкента за двое суток — 12 и 13 февраля — изъяли 224 ножа при проверке граждан, сообщила пресс-служба ведомства.
В ГУВД уточнили, что ножи граждане либо носили в карманах верхней одежды, либо хранили в салоне автомобиля. У некоторых имелось по два-три ножа.
«Изъятые ножи были хорошо заточены, лезвие многих превышало в длине 20 сантиметров, имели зазубрины и ложбинку для стока крови», — говорится в сообщении.
Помимо ножей работники правоохранительных органов также изъяли бейсбольные биты, профессиональные или изготовленные «кустарным» способом, металлические прутья, дубинки и пневматический пистолет.