Сирдарё вилоятининг Боёвут туманида икки киши ис газидан заҳарланишидан вафот этди, деб хабар қилди Фавқулодда вазиятлар вазирлиги матбуот хизмати.
Ҳодиса 26 феврал куни Маданият маҳалласидаги хонадонларидан бирида юз берди. С.К. (2000 йилда туғилган) ва С.К (2004 йилда туғилган) ҳодиса натижасида оламдан кўз юмди.
Бинога ис гази АГВ иситиш печкасидан чиққан. Ҳозирда ҳодиса юзасидан тергов давом эттирилмоқда, деб хабар берди ФВВ.
Бир кун аввал, 25 февраль куни Фарғона вилоятида иккита ҳолатда ис газидан заҳарланишдан икки киши ҳалок бўлган эди.

Двое человек погибли от отравления угарным газом в Баяутском районе Сырдарьинской области, сообщила пресс-служба МЧС.
Инцидент произошел 26 февраля в одном из домохозяйств махалли «Маданият». Жертвами стали гражданин С. К. (2000 года рождения) и С. К. (2004 года рождения).
Источником угарного газа в помещении стала отопительная печь АГВ. Сейчас ведется расследование происшествия, отметили в МЧС.
Еще один случай отравления угарным газом со смертельным исходом произошел 25 февраля в Фергане — погибли два человека.