Фурқат Сидиқхўжаевич Маҳмудхўжаев Тошкент ҳокимлиги матбуот хизмати раҳбари — ҳокимнинг ахборот сиёсати бўйича маслаҳатчиси лавозимига тайинланди, дея хабар қилди пойтахт маъмурияти матбуот хизмати.
Тайинловга қадар 2018 йилга қадар у Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Тошкент шаҳар кенгаши раиси лавозимида фаолият кўрсатган.
Фурқат Маҳмудхўжаев (1965 й. т.) — Тошкент давлат техника университетини (1989) муҳандис-технолог мутахассислиги бўйича ҳамда Тошкент кимё технология институти аспирантурасини тамомлаган (1989 — 1991). Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Миробод туман қўмитасининг биринчи котиби (1996−2001), «Камолот»нинг Тошкент шаҳар бўлими раиси (2001−2006), Таэквон-до ITF миллий ассоциацияси вице-президенти (2006−2008), «Пойтахт Жамоли Халқаро бизнес маркази» корхонаси директори (2007−2009) лавозимларида ишлаган.
Бундан ташқари, у «Ўзбекнаво» эстрада бирлашмаси бош мутахассиси, бўлим бошлиғи (2009−2010), «Ўзбекнаво» бош директорининг ўринбосари (2010−2012), «Маҳалла» жамғармаси Тошкент шаҳар бўлими раисининг ўринбосари (2012−2013), Тошкент шаҳар ҳокимияти ҳузуридаги Маънавият ва маърифат маркази раҳбари (2013−2017), Вазирлар Маҳкамасининг маданият, санъат ва ёшлар сиёсати бўйича ахборот-таҳлил департаменти етакчи мутахассиси (2017−2018) лавозимларида фаолият кўрсатган.
2018 йил февралидан 2019 йил апрелигача матбуот хизматига Ҳусниддин Эргашев раҳбарлик қилди. У «Ёшлар» телерадиоканали директори этиб тайинланганидан буён лавозим вакант бўлиб қолаётган эди.

Фуркат Сидикходжаевич Махмудходжаев назначен руководителем пресс-службы хокимията Ташкента — советником хокима по информационной политике, сообщает пресс-служба столичной администрации.
До назначения с 2018 года он работал первым заместителем председателя Ташкентского городского кенгаша по координации деятельности органов самоуправления граждан.
Фуркат Махмудходжаев (1965 г. р.) — выпускник Ташкентского государственного технического университета (1989) по специальности инженер-технолог, научный сотрудник, аспирант Ташкентского химико-технологического института (1989−1995). Работал первым секретарем Мирабадского районного комитета Союза молодежи Узбекистана (1996−2001), председателем Ташкентского отделения «Камолот» (2001−2006), вице-президентом Национальной ассоциации таэквон-до ITF (2006−2008), директором предприятия «Международный бизнес-центр Пойтахт Жамоли» (2007−2009).
Кроме того, он занимал должности главного специалиста, начальник отдела эстрадного объединения «Узбекнаво» (2009−2010), заместитель гендиректора «Узбекнаво» (2010−2012), заместителя председателя Ташкентского городского отделения фонда «Махалла» (2012−2013), руководителя Центра духовности и просвещения при городском хокимияте (2013−2017), ведущего специалиста информационно-аналитического департамента Кабинета Министров по культуре, искусству и молодежной политике (2017−2018).
С февраля 2018 года по апрель 2019 года пресс-службу возглавлял Хусниддин Эргашев, ставший директором телерадиоканала Yoshlar. С тех пор должность оставалась вакантной.