19 мартдан бошлаб бутун Ўзбекистон бўйича болалар ўйин заллари, дискотека ва дискобарлар, шунингдек, массаж салонлари фаолияти тўхтатилади.
Давлат солиқ қўмитаси матбуот хизматининг хабар қилишича, ушбу қарор Ўзбекистонда коронавирус тарқалишининг олдини олиш бўйича республика махсус комиссиясининг навбатдаги йиғилишида қабул қилинган.
«Тадбиркорлик субъектларидан кўрилаётган чора-тадбирларга хайрихоҳ бўлишларини сўраймиз. Ўз-ўзини ҳимоя қилиш учун аҳолига карантин даврида бундай муассасаларга ташриф буюрмасликни тавсия қиламиз», — дейилади хабарда.
Ушбу қарор ижроси Давлат солиқ хизмати, ички ишлар органлари ва Миллий гвардия томонидан қатъий назорат қилинади.

С 19 марта по всему Узбекистану приостанавливается деятельность детских игровых залов, дискотек и дискобаров, а также массажных салонов.
Как сообщила пресс-служба Государственного налогового комитета, такое решение приняла Специальная республиканская комиссия по предупреждению распространения коронавируса в Узбекистане.
«Просим бизнес-субъектов относиться с пониманием к принимаемым мерам. Населению в целях самозащиты настоятельно рекомендуем не посещать подобные заведения в период карантина», — говорится в сообщении.
Исполнение решения будет контролироваться государственной налоговой службой, органами внутренних дел и Национальной гвардией.
Ранее сообщалось о приостановке работы кинотеатров и театров, а также отмене футбольных матчей. С 19 марта закрыт Ташкентский зоопарк.