Сурхондарё вилояти Термиз туманида «Матиз» ва «Ласетти» тўқнашуви натижасида икки киши ҳаётдан кўз юмди, яна бири яраланди, дея хабар берди Ўзбекистон ИИВ ЙҲХББ матбуот хизмати.
Ҳодиса 26 март куни соат 14:00 ларда 4Р-99 автомагистралининг Айритом маҳалласи ҳудудидан ўтувчи қисмида содир бўлди. «Ласетти» ҳайдовчиси Х. Б. (1970 йилда туғилган) қарама-қарши йўналишга чиқиб кетиб, М. Б. (1996 йилда туғилган) бошқарувидаги «Матиз» билан тўқнашган.
Ҳодиса натижасида «Ласетти» ҳайдовчиси воқеа жойида вафот этган. «Матиз» йўловчиси В.А. (1975 йилда туғилган) касалхонага олиб кетилаётганда олган жароҳатлари туфайли вафот этган. «Матиз»нинг яна бир йўловчиси Ф.А (1973 йилда туғилган) касалхонага ётқизилган.
Яна бир ҳалокатли бахтсиз ҳодиса 25 март куни соат 7:10 да Сурхондарё вилояти Денов туманида юз берди.
Фото: ИИВ ЙҲХББ матбуот хизмати.
Hyundai ҳайдовчиси М-41 «Бишкек-Душанбе-Термиз» автомагистралининг 1493-километрида ҳаракатланаётганда рулда ухлаб қолган ва бошқарувни йўқотган ва йўлдан чиқиб кетиб, дарахтга бориб урилган.

В столкновении Lacetti с Matiz в Термезском районе Сурхандарьинской области погибли два человека, еще один пострадал, сообщила пресс-служба ГУБДД МВД Узбекистана.
Инцидент произошел 26 марта в 14:00 на участке автодороги 4Р-99, проходящем через махаллю «Айритом». Водитель Lacetti Х. Б. (1970 г. р.) выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с Matiz под управлением М. Б. (1996 г. р.).
В результате ДТП водитель Lacetti погиб на месте. Пассажир Matiz У. А. (1975 г. р.) скончался от полученных травм по дороге в больницу. Еще один пассажир Matiz Ф. А. (1973 г. р.) был госпитализирован.
Еще одно дорожно-транспортное происшествие со смертельным исходом произошло 25 марта в 7:10 в Денауском районе Сурхандарьинской области.
Фото: пресс-служба ГУБДД МВД.
Водитель Hyundai, проезжая 1493-й км автодороги М-41 «Бишкек-Душанбе-Термез», уснул за рулем и, потеряв управление, съехал с дороги и врезался в дерево.