Ўзбекистон Миллий гвардияси ва Ички ишлар вазирлиги бўлинмалари 28 март куни коронавирус тарқалиши хавфи сабабли Тошкент кўчаларини махсус техникалар ёрдамида дезинфекциялаш ишларига қўшилди. Бу ҳақда Миллий гвардия матбуот хизмати хабар қилди.Дезинфекция ишлари жамоат жойлари, савдо марказлари, давлат идоралари ва ташкилотлари атрофи ҳамда пойтахтга кириш ва чиқиш постларида ҳам амалга оширилади, дейилади хабарда.
Аввалроқ, 26 март куни Юридик таъминот ва мурожаатлар билан ишлаш бошқармаси бошлиғи Илҳом Турғунов Миллий гвардиянинг 3000 нафарга яқин ҳарбий хизматчиси уй шароитида карантинда яшаётган фуқароларнинг 5000 дан ортиқ уй ва квартираларини назоратга олганини маълум қилган эди.

Подразделения Национальной гвардии и Министерства внутренних дел Узбекистана 28 марта приступили к работе по дезинфекции спецтехникой улиц Ташкента из-за угрозы распространения коронавируса, сообщила пресс-служба Нацгвардии.
Дезинфекция также будет проводиться в общественных местах, торговых центрах, на территориях, прилегающих к государственным учреждениям и организациям, а также на постах въезда и выезда в столицу, говорится в сообщении.
Ранее, 26 марта, начальник управления правового обеспечения и работы с обращениями Нацгвардии страны Ильхом Тургунов сообщал, что около 3000 военнослужащих ведомства взяли под контроль более 5000 жилых домов и квартир, где проживают люди на домашнем карантине.