Ўзбекистон Соғлиқни сақлаш вазирлиги кронавирус тасдиқланган яна беш нафар беморнинг тўлиқ соғайгани ҳақида хабар қилди. Тўрт кишининг Бухорода, бир кишининг эса Хоразм вилоятида тузалгани қайд этилди. Жами соғайганлар сони 66 нафарга етди.
Бухоро вилоят юқумли касалликлар шифохонасидан даволаниб чиққан беморларнинг икки нафари (бири Андижон, бири Тошкент вилоятидан) Бухорога Туркиядан келган. 26 март куни уларда коронавирус инфекцияси тасдиқланган. Яна фарғоналик икки бемор эса чартер рейс орқали Россиядан Бухорога келган.
Хоразм вилоят юқумли касалликлар шифохонасидан чиқарилган 32 ёшли бемор (Сурхондарё вилоятида туғилган) эса Урганчга чартер рейс билан Россиядан келган. Унда коронавирус 25 март куни аниқланган.
Аввалроқ, якшанба куни Вирусология илмий-тадқиқот инстититути клиникасида даволанган 19 кишининг соғайгани хабар қилинган эди.

Министерство здравоохранения Узбекистана сообщило о выздоровлении еще пяти человек, у которых был диагностирован коронавирус. Четыре человека выписаны в Бухаре и один — в Хорезмской области. Общее число выздоровевших достигло 66.
Двое из лечившихся в Бухарской областной инфекционной больнице пациентов (родом из Андижана и Ташкентской области) прибыли в Бухару из Турции. 26 марта у них была выявлена коронавирусная инфекция. Двое других пациентов (родом из Ферганы) прибыли в Бухару чартерным рейсом из России.
Выписанный из инфекционной больницы Хорезмской области 32-летний пациент (родом из Сурхандарьинской области) прибыл в Ургенч чартерным рейсом из России. Коронавирус был выявлен у него 25 марта.
Ранее в воскресенье были выписаны 19 человек, проходивших лечение в клинике Научно-исследовательского института вирусологии.