14 апрель куни 12:40 да Тошкентнинг Олмазор туманида Нурафшон-Фаробий кўчалари чорраҳасида Ford русумли тез тиббий ёрдам машинаси ва Epica автомобили иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди.
ИИВ ЙҲХББ матбуот хизматининг хабар қилишича, Ford чақирув бўйича маёқчалари ёқилган ҳолатда светофорнинг қизил чироғида ўтаётган вақтда яшил чироқдан ўтаётган Epica билан тўқнашган.
ЙТҲ натижасида Epica ҳайдовчиси ва йўловчиси ҳамда тез ёрдам машинаси ҳайдовчиси ва икки йўловчиси жароҳат олиб, шифохонага ётқизилган.
ССВ матбуот хизматининг хабар беришича, жароҳатланганлардан бири кўчма бригада шифокори, 32 ёшли У.У.нинг аҳволи қониқарли бўлганлиги сабабли уйига жавоб берилган. Тезкорбригада фельдшери, 20 ёшли О.О., тез ёрдам автомашинаси ҳайдовчиси, 55 ёшли И.Г. ҳамда «Epica» русумдаги автомашина ҳайдовчиси ва йўловчиси: 46 ёшли Н.С. ва 20 ёшли М.А. лар эса марказнинг нейрожарроҳлик бўлимига ётқизилган. Айни пайтда уларнинг аҳволи ўртача оғирликда.

14 апреля в 12:40 в Алмазарском районе Ташкента на пересечении улиц Нурафшан-Фаробий произошло дорожно-транспортное происшествие с участием машины скорой помощи Ford и автомобиля Epica.
Как сообщила пресс-служба ГУБДД МВД, Ford с включенным проблесковым маячком проехал на красный свет светофора и столкнулся с Epica, который ехал на зеленый.
В результате ДТП водитель и пассажир Epica, а также водитель и два пассажира кареты скорой помощи получили травмы и были госпитализированы.
Ведется расследование инцидента.
Как уточняет Минздрав, 32-летний врач мобильной бригады У. У. был отправлен домой в удовлетворительном состоянии. 20 летний фельдшер бригады О. О., 55-летний водитель скорой И. Г., 46-летний водитель Epica Н. С. и его пассажир, 20-летний М. А. поступили в отделение нейрохирургии Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи. Их состояние оценивается как средней тяжести.