21 апрель соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 1657 нафарни ташкил қилмоқда. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги хабар қилди.
Бош давлат санитария назоратчиси Нурмат Отабеков сўзларига кўра, ҳозирда Тошкентдаги учта тиббиёт муассасасида 356 киши даволанмоқда, улардан 99 нафарида клиник пневмония белгилари мавжуд.
Вирусология илмий-текшириш институти клиникасида 113 бемор даволанмоқда, 54 нафарида пневмония клиник белгилари кузатиляпти, 5 нафарининг аҳволи оғир, 1 нафарининг аҳволи ўта оғир.
Эпидемиология-микробиология ва юқумли касалликлар илмий текшириш институтида даволанаётган 97 бемордан 2 нафарининг аҳволи оғир.
Тошкент тиббиёт академияси кўп тармоқли клиникасида даволанаётган 146 бемордан 45 нафарида пневмония клиник белгилари кузатиляпти, 4 нафарининг аҳволи оғир, 1 нафарининг аҳволи ўта оғир, деб баҳоланяпти.
Ҳозирги вақтга келиб, 92 минг фуқаро карантин муддатини стационар ва уй шароитида ўтаяпти, деди Нурмат Отабеков.
Маълумот учун, коронавирус инфекциясидан соғайганлар сони ҳозирда 261 кишини ташкил этмоқда. Беш киши ҳаётдан кўз юмган.

Общее число зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане на 10:00 21 апреля увеличилось на 30 и составляет 1657, сообщило Министерство здравоохранения.
Как сообщил главный государственный санитарный инспектор страны Нурмат Атабеков, в клинике НИИ вирусологии в Ташкенте на лечении находятся 113 пациентов, у 54 из них наблюдаются клинические признаки пневмонии, состояние 5 человек тяжелое, из них 1 — крайне тяжелое.
В клинике НИИ эпидемиологии, микробиологии и инфекционных заболеваний лечатся 97, состояние 2 из них — тяжелое.
В многопрофильной клинике Ташкентской медицинской академии лечение получают 146 человек, у 45 из них наблюдается пневмония, состояние 4 — тяжелое, из них 1 — крайне тяжелое.
На домашнем и стационарном карантине в настоящее время находятся более 92 тысяч человек. Продолжается тестирование взятых у них образцов, отметил Нурмат Атабеков.