Октябрда Ўзбекистонда мусаввир ва наққош Камолиддин Беҳзод (1455−1535) таваллудининг 565 йиллиги кенг нишонланади. Камолиддин Беҳзод хотирасини абадийлаштириш мақсадида Тошкент кўчаларидан бирига унинг номини берилади. Бу президент Шавкат ирзиёевнинг 21 апрелдаги Тасвирий ва амалий санъат соҳаси самарадорлигини янада оширишга доир чора-тадбирлар тўғрисидаги қарорида кўзда тутилган.
15 сентябрга қадар Камолиддин Беҳзод номидаги Шарқ миниатюра санъати музейи хиёбони замонавий қиёфада қайта ташкил этилади ва унинг ҳудудидаги Камолиддин Беҳзод ҳайкали 2022 йилда бронзага ўтказилади.
2020/2021 ўқув йилидан бошлаб олий таълим муассасаларида тасвирий ва амалий санъат ҳамда дизайн йўналишида таълим олаётган талабалар учун Камолиддин Беҳзод номидаги давлат стипендияси таъсис этилади.
Ёш истеъдодли ижодкорларни аниқлаш ва уларни қўллаб-қувватлаш мақсадида «Камолиддин Беҳзод издошлари» миниатюра ва халқ амалий санъати асарлари ижодий танлови ташкил этилади ва уни ҳар йили анъанавий тарзда ўтказиб борилади.
Октябрга қадар Камолиддин Беҳзод ҳаёти ва ижодига бағишланган ҳужжатли фильм тайёрланиб, марказий телеканалларда намойиш этилади. Бундан ташқари, «Ўзбекистон замонавий миниатюраси» каталоги тайёрланади.
Ҳужжатда Павел Беньков номини Республика ихтисослаштирилган рассомлик мактабига бериш тўғрисидаги таклиф маъқулланди.
Бундан ташқари, 2022 йил 1 сентябрга қадар Бадиий академия тизимидаги ихтисослаштирилган санъат мактаблари ҳамда мактаб-интернатларининг моддий-техник базасини мустаҳкамлаш ва ўқувчилар учун зарур шарт-шароитлар яратиш чоралари кўрилади.

В октябре в Узбекистане будет широко отмечаться 565-летие со дня рождения художника и живописца Камолиддина Бехзода (1455−1535). Для увековечения его памяти одной из улиц Ташкента будет присвоено его имя. Это предусмотрено постановлением президента Шавката Мирзиёева от 21 апреля о повышении эффективности сферы изобразительного и прикладного искусства.
К осени запланировано придание современного облика аллее Музея искусства восточной миниатюры имени Камолиддина Бехзода, а в 2022 году — переплавка в бронзу памятника Камолиддину Бехзоду, находящегося на ее территории.
С 2020/2021 учебного года для студентов вузов, обучающихся по направлению «изобразительное, прикладное искусство и дизайн», учреждается государственная стипендия имени Камолиддина Бехзода.
Для выявления и поддержки молодых талантливых творческих деятелей ежегодно будет проводиться творческий конкурс произведения миниатюры и народного прикладного искусства «Камолиддин Бехзод издошлари».
К октябрю запланирована подготовка и трансляция по центральным телеканалам документального фильма, посвященного Камолиддину Бехзоду. Кроме того, будет издан каталог «Узбекистон замонавий миниатюраси».
Согласно постановлению, при Академии художеств Узбекистана образуются Центр переподготовки и повышения квалификации кадров педагогов и специалистов направлений художественного образования, а также Мастерская художественного мастерства (высшие курсы художеств) в качестве подготовительного этапа в системе послевузовского образования.
Документом также одобрено предложение о присвоении Республиканской специализированной художественной школе имени Павла Бенькова.
Кроме того, до 1 сентября 2022 года поручено принять меры по укреплению материально-технической базы и созданию необходимых условий для учащихся специализированных школ искусства и школ-интернатов системы Академии художеств.