14 май соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 2620 (+8) нафарни ташкил қилмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги ахборот хизмати.
8 нафар янги касалланиш ҳолатининг 4 нафари хориждан келиб, карантинга олинган, қолган 4 нафари ҳам олдиндан карантин муассасаларида кузатувда бўлган фуқаролар орасидан аниқланган, дейилади хабарда.
Хориждан келиб, касалланиш қайд этилган фуқароларнинг 3 нафари халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси бўлса, 1 нафари эса Қозоғистондан келган.
Айни пайтда Ўзбекистонда 2076 нафар фуқаро коронавирус инфекциясидан бутунлай соғайган. Мамлакатда даволанаётган 533 нафар бемордан 11 нафари оғир аҳволда дейилмоқда.

Количество случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 14 мая увеличилось на 8 и составляет 2620, сообщило Министерство здравоохранения.
Из подтвержденных 8 новых случаев 4 выявлено у граждан, прибывших из-за рубежа и помещенных на карантин, и 4 — у тех, кто находится под наблюдением в карантинных учреждениях.
Из граждан, которые приехали из-за рубежа, 3 человека являются водителями международных грузовых автомобилей дальнего следования, 1 — прибыл из Казахстана.