Ўзбекистонда кун давомида 64 та янги COVID-19 ҳолати қайд этилиб, жами 2855 тага етди. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги хабар қилди.
Касаллик тасдиқланган кишиларнинг 57 нафари хориждан келган, 6 нафари Самарқанд вилояти ва 1 нафари эса пойтахтимизда олдин карантинга олинган фуқаролар орасидан аниқланди.
Ҳозирда даволанаётган беморлар сони кўплиги бўйича Самарқанд вилояти (105 нафар бемор билан) етакчи ўринларда турибди. Айни пайтда мамлакатда умумий даволаниш кўрсаткичи 82 фоизни ташкил қилмоқда.

Общее число выявленных в Узбекистане случаев коронавируса достигло 2855, увеличившись за день на 64. Об этом сообщил Минздрав.
Из 30 новых случаев 6 выявлено у граждан, находившихся на карантине, 24 — у граждан, прибывших из-за рубежа (19 граждан прибыли 14 мая из Санкт-Петербурга, 5 человек — 15 мая из Казахстана) и помещенных на карантин.
На данный момент от коронавирусной инфекции вылечились 2338 человек. Сейчас в специализированных медицинских учреждениях 9 регионов Узбекистане лечатся 504 пациентов.