28 май соат 16:30 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 3437 (+41) нафарни ташкил этмоқда, дея хабар қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Янги касалланиш ҳолатларининг 9 нафари Тошкент шаҳрида аҳоли орасидан аниқланган. 32 нафари Карантин марказидаги фуқаролар орасидан аниқланган бўлиб, шундан 10 нафари Санкт-Петербург шаҳридан, 3 нафари Новосибирск шаҳридан, 1 нафари Истанбул шаҳридан ҳамда 17 нафари Қозоғистондан юртимизга кириб келган. Қолган 1 нафари эса коронавирусга чалинган бемор билан мулоқотда бўлган.
️Айни пайтда мамлакатда 2685 (+17) нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаро (78 фоизи) бутунлай соғайган. ️Ҳозирда республикада 738 нафар беморга шифокорлар томонидан белгиланган стандартлар бўйича даво чоралари кўрилмоқда.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 16:30 28 мая выросло на 41 и достигло 3437, сообщило Министерство здравоохранения.
Из новых случаев 9 зафиксировано в Ташкенте, 32 — у граждан, находящихся на карантине (в их числе 10 человек прибыли из Санкт-Петербурга, 3 — из Новосибирска, 1 — из Стамбула и 17 — из Казахстана. Еще один человек был помещен на карантин после контакта с больным с коронавирусом).
На данный момент общее число выздоровевших от COVID-19 в стране достигло 2685. На лечении находится 738 человек.