Бухоро вилоятида 31 май куни юк машинаси ва енгил автомобил тўқнашуви оқибатида икки киши ҳалок бўлди, деб хабар бермоқда ИИВ Тергов департаменти матбуот хизмати.
Тахминан 17:30 лар атрофида Lacetti автомашинанинг ҳайдовчиси 24 ёшли Ш. Х. Жондор тумани чўл ҳудудидан ўтадиган А-380 Ғузор-Бейнеу автомагистралининг 301-километрида қарама-қарши йўналишга чиқиб кетиб, 46 ёшли Д. Ш, бошқарувидаги MAN юк машинасининг олд қисмига урилади.
Ҳодиса оқибатида Lacetti ҳайдовчиси ва олд ўриндиқда ўтирган 48 ёшли Т.К. оғир тан жароҳати олиб, воқеа жойида вафот этишади.
Мазкур ҳолат юзасидан Жондор тумани ИИБ тергов гуруҳи томонидан Ўзбекистон Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми («Йўл ҳаракати хавфсизлиги қоидаларини бузиш ёки одамларнинг ҳалок бўлишига олиб келадиган транспорт воситаларидан фойдаланиш») билан жиноий иш қўзғатилди.
Жиноят иши бўйича дастлабки терговни Бухоро вилояти Ички ишлар бошқармаси Тергов бошқармаси олиб бормоқда.

Два человека погибли при лобовом столкновении седана с грузовиком 31 мая в Бухарской области, сообщила пресс-служба Следственного департамента при Министерстве внутренних дел.
Около 17:30 водитель автомобиля Lacetti 24-летний Ш. Х. на 301-м км автодороги А-380 «Гузар-Бейнеу», пролегающей по пустынной территории Жондорского района, выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с передней частью грузового автомобиля MAN, находившегося под управлением 46-летнего Д. Ш.
В результате столкновения водитель Lacetti и пассажир, сидевший на переднем сидении, 48-летний Т. К. получили тяжкие телесные повреждения и скончались на месте происшествия.
Следственная группа при ОВД Жондорского района возбудила уголовное дело по пункту «а» части 3 статьи 266 (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы) Уголовного кодекса Узбекистана.
Предварительное следствие по уголовному делу ведет Следственное управление при УВД Бухарской области.