1 июнь куни Uzbekistan Airways чартер рейси билан Жанубий Кореядан Ўзбекистонга коронавирусга қарши курашиш учун навбатдаги инсонпарварлик ёрдами олиб келинди. Бу ҳақда «Дунё» ахборот агентлиги хабар қилди.
Ёрдам 40 дона шприц насоси, 15 минг қадоқ антисептика воситаси ва 12 дона матрас ва автомат механизмли тиббиёт каравотидан ташкил топган.
9,5 тоннага яқин оғирликдаги қарийб 100 минг долларлик юк BOMI Engineering & Construction, Infinity компаниялари, Шинхан ва Ажу университетлари ҳамда Хвасонг шаҳри савдо-саноат падатаси кўмагида шакллантирилди.
6,5 тоннага яқин оғирликдаги қарийб 66 минг долларлик инсонпарварлик юкининг қолган қисми навбатдаги юк чартер рейси ташкил этилиши билан олиб келинади, дея қайд этди агентлик.

Очередная партия гуманитарной помощи для борьбы с коронавирусом прибывает 1 июня из Южной Кореи в Узбекистан чартерным рейсом Uzbekistan Airways, сообщило информационное агенство «Дунё».
Партия помощи состоит из 40 единиц шприцевых насосов, 15 тысяч упаковок антисептических средств и 12 единиц медицинских кроватей с матрацем и автоматическим механизмом.
Груз весом около 9,5 тонны на сумму около 100 тысяч долларов сформирован при поддержке компаний BOMI Engineering & Construction, Infinity, университетов Шинхан и Аджу, а также торгово-промышленной палаты города Хвасонга.
Оставшаяся часть гуманитарного груза на сумму около 66 тысяч долларов общим весом около 6,5 тонны будет направлена по мере организации очередного грузового чартерного рейса, отмечает агентство.