10 июнь соат 17:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 4591 (+44) нафарни ташкил этмоқда, дея хабар қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Янги касалланиш ҳолатларининг 20 нафари Карантин марказидаги фуқаролар орасида, Тошкент вилоятида 2 нафар, Сирдарё вилоятидан 8 нафар ва Хоразм вилоятида 2 нафар, жами 12 нафар халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси ҳамда 6 нафар Тошкент шаҳрида, 3 нафар Сирдарё вилоятида, 1 нафар Хоразм вилоятида, 2 нафар Самарқанд вилоятида аҳоли орасида қайд этилди.
️Айни пайтда мамлакатда 3504 (+29) нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайди.
️Ҳозирда тўққиз худуддаги тиббиёт муассасаларида жами 1069 нафар коронавирусга чалинган беморга шифокорларимиз томонидан белгиланган стандартлар бўйича даво чоралари кўрилмоқда. Уларнинг 8 нафари оғир, 1 нафари эса ўта оғир аҳволда.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 17:00 10 июня выросло на 44 и достигло 4591, сообщило Министерство здравоохранения.
20 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре, 12 — у водителей грузовиков и 12 — среди населения (в Ташкенте — 6, в Сырдарьинской области — 3, в Хорезмской — 1, в Самаркандской — 2).
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 3504. Лечение проходят 1069 пациентов, из них 8 — в тяжелом состоянии, 1 — в крайне тяжелом.