Пайшанба куни Ўзбекистонда 118 ҳолатда коронавирус инфекцияси қайд этилди, дея хабар қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Янги ҳолатларнинг 70 таси Карантин муассасаларида (жумладан, Қашқадарё вилояти Муборак туманида бир йўла 28 нафар фуқарода коронавирус инфекцияси қайд этилган), 39 таси аҳоли орасида (шундан Навоий вилоятидан 18 нафар, Тошкент шаҳридан 17 нафар, Наманган вилоятидан 3 нафар ҳамда Тошкент вилоятидан 1 нафар), қолган 9 таси халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчилари орасида аниқланган.
️Аввал хабар қилинганидек, бугун 105 нафар фуқаро соғайди. Ҳозирда касаллик қайд этилган жами 4741 нафар бемордан 3637 нафари соғайиб, даволаниш кўрсаткичи 76 фоизни ташкил этмоқда.
️Айни пайтда тиббиёт муассасаларида даволанаётган 1085 нафар бемордан 10 нафари оғир, 2 нафари эса ўта оғир аҳволда.
Шу кунгача жами 458 539 нафар фуқаро карантинга олинган бўлиб, уларнинг 411 033 нафари карантиндан чиқарилган.
️Ҳозирда мамлакатда уй карантинида 23 923 нафар, стационар карантинда эса 23 583 нафар фуқаро тиббий кузатувда бўлиб турибди.

Число зарегистрированных в Узбекистане случаев коронавируса за четверг выросло на 118 и достигло 4741, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения.
Из 24 последних случаев 11 выявлено в карантинном центре в Ташкентской области, 11 — среди населения столицы и 1 — Ташкентской области, а также 1 — у водителя грузовика, совершающего международные перевозки.
Из общего числа новых случаев за день 70 подтверждено в карантинных учреждениях, 39 — среди населения (18 — в Навоийской области, 17 — в Ташкенте, 3 — в Наманганской области и 1 — в Ташкентской области), 9 — среди водителей грузовиков международных перевозок.
Число вылечившихся от коронавируса достигло 3637, в течение дня было выписано 105 человек.
На лечении находится 1085 человек, состояние 10 из них тяжелое, 2 — крайне тяжелое.
До настоящего времени на карантин было помещено в общей сложности 458539 человек, из них у 411033 период карантина закончился.