30 июнь соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 8298 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 44 нафари Карантин марказидаги фуқаролар орасида, 23 нафари Тошкент вилоятида (шундан 19 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 3 нафари аҳоли орасида, 1 нафари халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси), 9 нафари Тошкент шаҳрида (шундан 4 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 5 нафари аҳоли орасида) аниқланган.
Ҳозирда мамлакат бўйлаб коронавирус инфекциясидан 2778 киши даволанмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 5496 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. Йигирма тўрт нафар киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 30 июня выросло на 76 и достигло 8298, сообщило Министерство здравоохранения.
44 новых случая выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре, 23 — в Ташкентской области (из них 19 — у контактировавших с заболевшими и помещенными на карантин, 3 — среди населения и 1 — у водителя грузовика), 9 — в Ташкенте (из них 4 — у контактировавших с заболевшими и взятых на карантин и 5 — среди населения).
Общее число выздоровевших от коронавируса в стране составляет 5496. Лечение проходят 2778 пациентов.