1 июль соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 8298 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 85 нафари Карантин марказидаги фуқаролар (барчаси хориждан келган) орасида, 24 нафари Тошкент шаҳрида (шундан 11 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 13 нафари аҳоли орасида), 2 нафари Тошкент вилоятида (барчаси халқаро юк ташувчи автомобил ҳайдовчиси), 5 нафари Бухоро вилоятида (шундан 1 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 4 нафари аҳоли орасида), 7 нафари Хоразм вилоятида (шундан 3 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 4 нафари аҳоли орасида), 1 нафари Қорақалпоғистонда аҳоли орасида аниқланган.
Ҳозирда мамлакат бўйлаб коронавирус инфекциясидан 2919 киши даволанмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 5682 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. Йигирма тўрт нафар киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 1 июля выросло на 124 и достигло 8627, сообщило Министерство здравоохранения.
85 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре (все — прибывшие из-за рубежа), 24 — в Ташкенте (из них 13 — среди населения и 11 — у контактировавших с заболевшими и помещенными на карантин), 2 — в Ташкентской области (все — у водителей грузовиков дальнего следования), 5 — в Бухарской области (4 — среди населения и 1 — у контактировавшего с заболевшим и взятом на карантин), 7 — в Хорезмской области (4 — среди населения и 3 — у контактировавших с заболевшими и помещенными на карантин), 1 — в Каракалпакстане среди населения.
Общее число выздоровевших от коронавируса в стране составляет 5682. Лечение проходят 2919 пациентов.