13 июль соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 13193 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 142 нафари Тошкент шаҳрида аҳоли орасида, 25 нафари Наманган вилоятида (шундан 21 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 4 нафари аҳоли орасида), 20 нафар Бухоро вилоятида коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 9 нафари Фарғона вилоятида (шундан 2 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 7 нафари аҳоли орасида) аниқланган.
Ҳозирда мамлакат бўйлаб коронавирус инфекциясидан 5280 киши даволанмоқда. Улардан 43 нафари оғир, 7 нафари ўта оғир аҳволда, дея баҳоланмоқда.

Количество зарегистрированных в Узбекистане случаев коронавируса увеличилось на 196 и составило 13193, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения.
142 случая выявлено среди населения Ташкента, 25 — в Наманганской области (21 — у бывших в контакте с инфицированными и взятых на карантин и 4 — среди населения), 20 — в Бухарской области (бывшие в контакте) и 9 — в Ферганской области (2 — бывшие в контакте и 7 — среди населения).
Число выздоровевших от коронавируса составляет 7852. На лечении находится 5280 человек, состояние 43 из них тяжелое и 7 — крайне тяжелое.